Jaki PC wybrać?

Witam.

Planuję zakupić komputer, najlepiej na allegro już gotowy gdyż chcę mu poodkładać trochę części i nie może mieć plomb gwarancyjnych. Chcę na to wydać około 1500zł. Komputer ma mi służyć na parę lat. Chcę na nim trochę pograć w gry, oraz musi mieć dobry procek gdyż zawsze strasznie dużo operacji wykonuje na komputerze, ogromny dysk ponieważ mam wiele danych. Teraz mam kompa 6lat (1100 procek, 256mb ram 32mb grafa) i naprawdę wszystko będzie lepsze, ale nie chcę kupić szajsu :wink: Znalazłem 3 propozycje.

  1. http://allegro.pl/item285730566_wizard_ … dvdrw.html

  2. http://allegro.pl/item284622173_athlon_ … 600gt.html

  3. http://allegro.pl/item287961870_athlon6 … raty_.html

Według mnie 2 PC jest najlepszy a jak wy uważacie?? Ma on dobrą płytę główną, dobry ram (800MHz) i wielki dysk lecz jego grafika jest najsłabsza z tych 3 ;/ i właśnie tu mam dylemat. Proszę o pomoc który komputer wybrać lub dać swoje propozycje (tylko allegro) za około 1500zł. Musi mieć procek powyżej 4000 dwurdzeniowy, 2Gb ramu, grafikę dość dobrą i dysk twardy powyżej 400GB(300 ujdzie). Komputer ma być szybki i nie może mulić przy dużo otwartych oknach i programach. Chcę na nim głównie używać programów typu Virtual Dj i Traktor oraz grać w gry. Chodzi mi też o to że np przy graniu muzyki z virtual dj mogę sobie przeglądać co mam na dysku czy oglądać internet bez podcinania i mulenia. Znam się na kompach więc proszę o bardziej treściwe odpowiedzi.

Mam nadzieję że mi pomożecie, Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

bez sensu kupowwać cały komputer… lepiej kup częsci i poskładaj sam/zanieś do serwisu to Ci za 30zł poskładają.

  1. Dużo roboty

  2. Nie mam 100% pewności że mi będzie wszystko działać i że sobie poradzę

  3. Wyjdzie mnie to drożej niż kupie gotowy bo trzeba policzyć przesyle za każdy towar

  1. Roboty na max 20 minut…

  2. Jak coś nie zadziała, to od tego masz gwarancje i nas :mrgreen: , każda część pasuje tylko w jedno miejsce…

  3. Jeśli kupisz u jednego koelesia/sklepie to płacisz za jedeną przesyłke.

  1. wcale nie

  2. możliwe ale zawsze możesz iść do serwisu za 30 zł Ci poskładają…

3.ale będziesz miał to, czego chcesz a nie tak ze jak grafa dobra to ram do dupy albo procek dobry ale zasilacz do wymiany… a poza tym kupisz wszystko w 1 sklepie albo zamów w komputroniku to Ci przywioza dosklepu i tylko odbierzesz…

blazejw , ma racje… Sam dużo rzeczy zamawiam… Na takiej zasadzie, że ide do niech, pokazuje co chce a oni za maks.2 dni dzwonią do mnie że mogę odebrać sprzęt… I płace tylko za sprzęt a za przesyłke nie… Powiesz im że masz max 1500 zł do wydania na kompa i ze potrzebujesz do takiech potrzeb jakichh potrzebujesz i oni ci poskaladaja sami:) Polecam dwa sklepy KOMPUTRONIK i PROLINE.

OK no to może się skuszę. Ale bez waszej pomocy sobie nie poradzę, na pewno muszę się upewnić że wszytko będzie działać jak należy. Jutro z rana wezmę się za szukanie części i gdy już sobie złoże zapytam się was czy będzie to działało. Najpierw pytanie jaki zasilacz do takiego kompa?? 350, 400, 4500, a może 500wat?? Te linki jutro dodawać do nowego tematu czy tutaj?

Atka 4x00/5x00 x2

Do tego płyta najlepiej na nF570

2x1Gb ram Goodram/Kingston 667Mhz

Palit 8600GT Sonic+ DDR3

Dysk WD Caviar 320Gb AAKS

Zasiłke Modecom MC 400W

Podlicz w jakimś sklepie i zobacz czy się zmieścisz

ok ale tam policzą też za składanie na pewno i wyjdzie to drożej. Komputronik mam blisko bo mieszkam przy Katowicach więc jak coś to u nich bym się załapał.

Ok Błażej ale ten zestaw co podałeś jest słabszy niż te co podałem w linkach ;/ dlatego czy naprawdę warto składać? Zobacz sobie 1 link jest to najsłabszy zestaw a jest lepszy od tego co podałeś, a ten 2 i 3 to niemowie nawet.

słabszy? lepszy, tam masz obudowy z felernymi zasilaczami, i słabe płyty główne

jakość kosztuje i gwarantuje Ci to, że to co podał Błażej pożyje dłużej niż te gotowe zestawy, na dodatek możesz mocno kręcić proca i RAM

a co do składania to można samemu złożyć, nie stanowi to problemu ;]

Ja wolę mieć komputer szybszy i kupować komputer dobry a nie słaby i tak co za rok będzie taki jak mój teraz ;/ ale pomyślę i poszukam jutro i obliczę. Dziękuję za pomoc będę pisał w nowym temacie czy wybrane części pasują. Pozdrawiam

spójrz na mój konfig, za kompa zabuliłem 4tys i za rok demonem szybkości to on nie będzie, nawet teraz nie jest

jeśli chcesz grać w najnowsze gry na dłuższy okres to jedyne wyjście to kupno konsoli, takie PS3 czy Xbox360 starczą na co najmniej 3latka

spójrz na mój konfig, za kompa zabuliłem 4tys i za rok demonem szybkości to on nie będzie, nawet teraz nie jest

jeśli chcesz grać w najnowsze gry na dłuższy okres to jedyne wyjście to kupno konsoli, takie PS3 czy Xbox360 starczą na co najmniej 3latka

djtot , jestem na tym forum odkąd chciałem złożyć chyba kompa. więc poleciłem kolegom aby mi takowego skleili i przy okazji wybili mi z głowy składaki takie jak podałeś. teraz komputer z opisu śmiga aż miło. jestem z tego zadowolony. niestety nie poradziłem sobie ze złożeniem i zaniosłem do serwisu. za 3 dyszki złożyli mi to cudo i tylko wgrałem winde i jazda… mówię ci nie zawiedziesz się !!

Płyta Foxconn A690GM2MA-8KRS2H - 174zł

Procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX 65W - 192zł

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK - 169zł

Dysk WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS - 263zł

Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-212BK SATA OEM Black - 100zł

Zasilacz Amacrox Warrior 400W AX450-PNF - 156zł

Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic+ NE/860TS+T321 - 348zł

Obudowa 60zł

Razem z przesyłką z apollo.pl ~ 1500zł

OK macie chyba racje bo mój ma 6lat i tez był składany i nic sie w nim nie popsuło nigdy, 0 problemów, a kolega kupił gotowy w media markt i po miesiącu były probelmy. Dziwne komunikaty, zacinał się, gry nie chodziły. OK kupie części tylko boję się czy będę umiał go sam poskładać a jeśli nie to będę musiał szukać gdzie mi go złożą ;/ Z tego co widzę to ceny komputronika i allegro nie różnią są za bardzo więc chyba kupie w komputroniku tylko powiedzcie mi jak to jest. Tam czasami pisze że nie ma produktu to wtedy go nie mogę kupić czy mi go sprowadzą czy jak?? I jak z przesyłką?? Przysyłają do domu czy do najbliższego sklepu w okolicy i tam mogę odebrać części??

jak jesteś z siemianowic to jedź do silesia city center - tam masz komputronika i saturna. Nawet jak nie będzie w 1 sklepie to bedzie w drugim. A na korfantego na przeciwko spodka jest proline :smiley: przy okazji mozesz mnie odwiedzić :mrgreen: :mrgreen:

No wiem wiem xD ale sobie muszę najpierw złożyć kompa i widzieć co mogę kupić i jakie ma parametry.

Jeśli kupisz na apollo.pl to Ci za darmo złożą.

Kupię części w osiedlowym sklepie komputerowym bo widzę że ceny bardzo niskie, mam blisko i sobie przyjdę odebrać. Powybieram części i dam wam linki powiecie mi czy dobrze wybrałem i czy będzie pasować. jak coś to chodzi o sklep http://www.sklephn.pl

Mam pytanie czy kupować dysk SATA czy ATA??