Jaki pecet do tworzenia profesjonalnej grafiki?

No właśnie w nowszych 3dmaxach po to jest akceleracja sprzętowa dx i opengl żeby miały coś do powiedzenia jeśli o renderowanie chodzi :]

Oł dżizys, na cholerę forum zaśmiecać?

jak dla mnie ciekawy temat. Rzadko są tematy o High Endach

która zawsze była, bo była i tak już chyba zostanie. Zawsze “straszą” że coś polepszyli.

Wychodziły sterowniki specjalne pod maxa, ludzie gforce przerabiali i jak zawsze. Pooglądaj testy - jeżeli chodzi o maxa, liczy się proc i pamięć, dostęp do pliku wymiany, a karta?

Cóż pomaga w wyświetlaniu i obracaniu modelem, i rola się na tym kończy. Pewnie że teoretycznie czym lepsza karta, nawet do gier to niby lepiej dla komfortu pracy, niby… Ale jak kogoś stać to zamiast topić kasę w 3 czy 2 kartach do gier, lepiej zrobi jak kupi quadro fx.

Przynajmniej ja bym tak zrobił :slight_smile:

Pamiętaj że quadro i firegl to zwykłe grafiki do grania z inną nazwą i w najlepszym wypadku z większymi kościami ramu. Jeśli coś można nazwać wtapianiem kasy to właśnie kupowanie takich “profesjonalnych” kart.

Wiesz może i to samo, tylko że na “normalnej” karcie scena z ileś tam tysiącami czy milionami ścianek modelu 3D będzie dużo wolniejsza niż fx. A nawet jak założymy że to się nie opłaca, to już w ogóle nie widzę sensu kupowania najnowszego ATI czy NV i wywalaniu na kartę 2000zł. Jeżeli mogę kupić coś za … 500-600zł i resztę dodać np.: do procesora.

A tak ogólnie to stara “sprzeczka” nam się zrobiła, która jest toczona chyba na wszystkich forach grafiki 3D quadro vs karta dla gracza. Zawsze (prawie) ludzie, którzy pracują na quadro je chwalą. Wszystko znów zależy od tych numerków po nazwie.

Ale ogólnie, od początków nic się nie zmieniło procesor i pamięć grają pierwsze skrzypce przy renderach. I wszyscy czekają kiedy wreszcie będzie można zaciągnąć do tego też grafikę…

tak apropo…

http://nvision.pl/news.php?extend.9314