Jaki pen drive wybrać?

Hej,

muszę kupić nowy pen drive i nie jestem pewna które są dobre które nie. Czy moglibyście wskazać która firma jest dobra? Jak szybki przesył danych? Zastanawiałam się nad SanDisk, Kingston, Toshiba. Znalazłam jeszcze jakiś Integral.

Pozdrawiam :slight_smile:

Pen drive ? Chyba pendrive :wink:

To zależy od wielu czynników. Po pierwsze jaka ilość danych ma się na nim zmieścić, czy ma być szybki przesył a’la USB 3.0 itp :wink:

Nie wiem, na niektórych stronach jest pen drive, a na innych pendrive :slight_smile:

Myślałam o 64 GB, jeżeli o to chodzi.  A czy np. 3.0 czy 2.0 to nie mam pojęcia, bo nie wiem jaka będzie nimi różnica.

Zdecydowanie lepiej kupić 3.0. Jeśli masz port USB 3.0 (niebieskie gniazdo USB) to różnica w szybkości zapisu i odczytu będzie wielokrotna, jeśli nie to i tak różnica będzie odczuwalna (jest kompatybilny ze starszymi wersjami USB). Poza tym teraz wszystkie nowe komputery mają USB 3.0. Jak będziesz u kogoś, lub zmienisz sprzęt to pendrajw (lubię to spolszczać) z USB 3.0 będzie znacznie lepszy.

Zależy ile chcesz przeznaczyć ile GB?

64 GB :slight_smile:

a czy polecacie może jakąś firmę?

 

Cześć,

HyperX Savage HXS3/64GB. Osobiście kosztem prędkości preferuję małe, wytrzymałe konstrukcje, które można dopiąć do kluczy i zawsze mieć przy sobie np. Corsair Flash Voyager Vega.

Dziękuję, wygląda na wytrzymały :slight_smile:

malutki Sandisk http://www.sferis.pl/sandisk-flash-ultra-fit-usb-30-64-gb-sdcz43-064g-gam46-p441566 albo może dwustronny samsung z możliwością podpięcia np do telefonu  http://www.sferis.pl/pendrive-samsung-duo-usb-30-64gb-muf-64cb-eu-p374317

HyperX 64GB Savage - przystępna cena, łatwa instalacja, stylowe wykonanie, poręczność

http://www.x-kom.pl/p/270384-pendrive-pamiec-usb-hyperx-64gb-savage-usb-31-gen-1-350mb-s.html

Łał, dzięki, nie wiedziałam, że mogą mieć, aż tyle pamięci. Wygląda też jak X-men

Bo to produkcja od Professora X :stuck_out_tongue: chodzi tak szybko jak cerebro

no i co wybrałas ? :wink:

O! hej, aa ja kupiłam tego X-mena. Cena była przystępna i fajnie wygląda (sorki za takie opóźnienie)

Corsaira akurat odradzę, wygladają fajnie ale miałem dwa, Flash Voyagera - rozleciał się po miesiącu i Survivora, muszę dwa razy podłączać pod 3.0 bo po pierwszym się zaraz rozłączy jak tylko zainicjuję jakiś transfer.
Badziewnego PNY za jakieś psie grosze kupionego od trzech lat nie mogę zakatować, podobnie jak kilka Sandisków Ultra Fit które w każdym kompie mam jako Ready Boost.

[quote=“daras28-82, post:15, topic:519020”]
Corsaira akurat odradzę, wygladają fajnie ale miałem dwa, Flash Voyagera - rozleciał się po miesiącu i Survivora, muszę dwa razy podłączać pod 3.0 bo po pierwszym się zaraz rozłączy jak tylko zainicjuję jakiś transfer.
[/quote]Akurat z USB 3.0 to może być kwestia sterownika, że od razu nie wykrywa. Zaś Voyagery są w paru wersjach. Pisałem o wersji Vega, której podobnie, jak Ty, ja nie mogę zakatować.

Pendrive sie pisze razem, ale kogo an tym forum to obchodzi. Piszta jak chceta.

już na samym początku ktoś zwrócił uwagę także chyba jednak obchodzi :wink:

Ja mam pendrive Hamy dodatkowo z micro SD co ułatwia przerzucanie plików z telefonu. Standardowe USB jest 3.0 a micro 2.0 więc prędkość może micro nie jest jakaś powalająca ale ten 3.0 śmiga fajnie ale podłączam go do portu 3.0