Jaki pendrive 2 i 4GB

Jak w temacie, poszukuję pendrive’a 2 lub 4gb. Nie obchodzi mnie wygląd zewnętrzny ale prędkości zapisu/odczytu. Budżet wynosi 100zł(ale to max jeśli byłyby tańsze to bardo proszę). I proszę sugerować się cenami z allegro (mile widziane linki ;d )

PS. Chciałem użyć opcji szukaj ale cały czas mi wyskakuje, że w tej chwili nie można użyć tej opcji xD. Doprowadza mnie to do szału. ; p

http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce … r_4GB.html

yyy…napisane tam jest, że waga towaru to 1kg?! Czy to prawda?

Osobiście posiadam pendrive GoodDrive/Samsung 4GB i bardzo sobie go chwalę. Działa bezproblemowo, transfery na USB 2.0 w trybie HiSpeed osiągam takie: odczyt 23-24 MB/s , zapis 7-8 MB/s. Cena też przystępna (66 zł). Jak go kupowałem, to za tą cenę nie znalazłem nic lepszego. Pamięci pendrive Kingston w tej cenie mają marne parametry zapisu i odczytu… a jak już trafi coś na aukcji z dobrymi prędkościami zapisu/odczytu (przynajmniej tak piszą, że prędkości są dobre) to jakieś kostki no-name.

Oprócz tego pendrive’a Corsair, którego podał @ privand (tutaj link do takiego samego na -> Allegro) dobrym wyborem byłby też OCZ RALLY2 4GB, jest niewiele droższy bo kosztuje 80 zł i ma dwa razy większy transfer zapisu (od tego GoodDrive), który wynosi do 15 MB/s, prędkość odczytu wynosi do 20 MB/s lub 30 MB/s (różne źródła), jednak obstawiał bym tą drugą wartość.

A jeżeli chcesz zaszaleć, to istnieje takie coś jak PATRIOT Xporter XT 4GB 200x. Jednak kosztuje 180 zł więc znacznie przekracza twój budżet na pendrive. Nie zmienia to faktu, że ma transfery zapisu na poziomie 26 MB/s, a odczytu 32 MB/s. Miałem okazję korzystać z tego pendrive’a i muszę powiedzieć, że jest wypasiony. Dodatkowo producent twierdzi, że dzięki gumowej obudowie jest wodoszczelny (nie odważyłem się jednak tego sprawdzać osobiście :P). Jedyną wadą tego pendrive’a jaką zauważyłem, jest to że końcówka dość szybko staje się luźna i łatwo ją zgubić… a co za tym idzie, także wodoszczelność pendrive’a jest tylko chwilowa.

Pozdrawiam.

OCZ Rally2:

http://www.allegro.pl/item308072348_pen … promo.html