Jaki pendrive wybrać?


(nickLickFick) #1

Hej, otóż planuję kupno pendrive 128GB. Patrząc na szybkości zapisu i odczytu nie mogę znaleźć nic sensownego. I tutaj mam pytanie: czy pendrive z usb 3.0 który posiada prędkość zapisu i odczytu np.: 200MB/s to czy gdy podłącze go do wejścia 2.0 osiągnie wtedy maksymalną prędkość zapisu i odczytu (dla standardu 2.0, czyli ok.30MB/s) ?


(blumberplumber) #2

Tak, pendrive powinien osiągnąć maksymalną prędkość dla usb 2.0, ale to tylko teoria niestety. W praktyce wszystko zależy od kości pamięci jakie są zainstalowane w tym pendrivie oraz od kontrolera, jaki został wykorzystany przez producenta, a także od rodzaju i rozmiaru plików, jakie kopiujesz / zapisujesz / odczytujesz. Z reguły jest tak, że prędkość zapisu i odczytu jest zaniżana. No niestety - to tylko pendrive:)
Jaki konkretnie model zamierzasz kupić? Nie kupuj tanich podróbek Kingstona i SamDiska, bo w rzeczywistości mogą one mieć dużo gorsze parametry, a nawet problemy z zapisem danych. Kiedyś na DP był o tym artkuł-news, ale dotyczył on kart pamięci.


(nickLickFick) #3

(blumberplumber) #4

Będzie ok. tylko trochę nie bardzo z tym niezakrywanym złączem. Musiusz na nie uważać, aby sobie go nie ułamać.
A co do tych prędkości to nie powinieneś mieć problemów:D


(nickLickFick) #5

Ok, dzięki za pomoc ;3
Co do tej wtyczki to pewnie znajde jakąś nie używaną zatyczke USB.