Jaki pendrive z mechaniczną blokadą zapisu?

(M4thy5) #1

Chcę kupić pendrive z blokadą zapisu. Bez blokady mam, potrzebuje jednak z blokadą zapisu, mechaniczną tak jak to było w przypadku dyskietek. Pojemność 2-4 gb. Szybki odczyt i zapis, duża trwałość danych, bezproblemowy pendrive, ogólnie jak najlepszy. Ale i cena by nie była kosmiczna.

Jakie polecacie? Ciężko znaleźć jakiś konkretny model z mechaniczną blokadą zapisu. Może znacie jakieś dobre modele?

(skrzek) #2

http://allegro.pl/search.php?string=pqi ... =7&order=p

czarny (mam takiego 4gb) jest napewno z blokadą zapisu, po przeciwnej stronie portu usb (na szcycie) jest mało widoczny suwaczek - trzeba użyć np. długopisu żeby przesunąć zabezpieczenie, prędkość zapis/odczyt jest niezła

(M4thy5) #3

Ciekawy model. A może lepiej było by kupić przejściówkę do usb dla kart sd? po włożeniu do tej przejściówki karty sd powstaje pendrive. Tylko jak sie ma wydajność takich kart do pendrivów?

(skrzek) #4

bardzo podobnie - karty szybkiego zapisu, te z górnej półki są szybsze od wielu penów, bądź maja porównywalne prędkości, problem w tym, że większość adapterów sd na allegro (tych za parę zł) to taki badziew, że jak ściśniesz to pęka (dostałem taki w gratisie na jakiejś aukcji),

(M4thy5) #5

A jakie warte są polecenia adaptery? Adaptery czyli o te przejściówki chodzi? Ja mam na myśli tą przejściówkę do której wkłada sie kartę SD.

-- Dodane 08.04.2009 (Śr) 12:40 --

Czy karta SD może być zablokowana przed zapisem i po włożeniu do adaptera będzie dało sie z niej czytać? Czy by odczytać przez adapter trzeba ją odblokowywać?