Jaki pendrive z mechaniczną blokadą zapisu?

Chcę kupić pendrive z blokadą zapisu. Bez blokady mam, potrzebuje jednak z blokadą zapisu, mechaniczną tak jak to było w przypadku dyskietek. Pojemność 2-4 gb. Szybki odczyt i zapis, duża trwałość danych, bezproblemowy pendrive, ogólnie jak najlepszy. Ale i cena by nie była kosmiczna.

Jakie polecacie? Ciężko znaleźć jakiś konkretny model z mechaniczną blokadą zapisu. Może znacie jakieś dobre modele?

http://allegro.pl/search.php?string=pqi … =7&order=p

czarny (mam takiego 4gb) jest napewno z blokadą zapisu, po przeciwnej stronie portu usb (na szcycie) jest mało widoczny suwaczek - trzeba użyć np. długopisu żeby przesunąć zabezpieczenie, prędkość zapis/odczyt jest niezła

Ciekawy model. A może lepiej było by kupić przejściówkę do usb dla kart sd? po włożeniu do tej przejściówki karty sd powstaje pendrive. Tylko jak sie ma wydajność takich kart do pendrivów?

bardzo podobnie - karty szybkiego zapisu, te z górnej półki są szybsze od wielu penów, bądź maja porównywalne prędkości, problem w tym, że większość adapterów sd na allegro (tych za parę zł) to taki badziew, że jak ściśniesz to pęka (dostałem taki w gratisie na jakiejś aukcji),

A jakie warte są polecenia adaptery? Adaptery czyli o te przejściówki chodzi? Ja mam na myśli tą przejściówkę do której wkłada sie kartę SD.

Dodane 08.04.2009 (Śr) 12:40

Czy karta SD może być zablokowana przed zapisem i po włożeniu do adaptera będzie dało sie z niej czytać? Czy by odczytać przez adapter trzeba ją odblokowywać?