Jaki Pentium III na płytę Abit BH6?

Witam

Mam zamiar ulepszyć nieco niskim nakładem kosztów mój stary komputer z jego obecnym procesorem Celeron 366MHz Mendocino.

W manualu do płyty jest napisane że obsługuje max. do Pentium III 500MHz na FSB100.

Zależy mi na widocznym wzroście wydajności mojego starego kompa, który jeszcze może się na coś przydać więc zastanawiam się czy na tą płytę (BH6 z chipsetem Intel 440BX, slot 1), będzie działał jakiś Pentium III na rdzeniu Coppermine i mający ok. 600MHz(w grę wchodzi oczywiście podkręcenie go jeszzce)? Myślicie, że warto ryzykować czy brać ten max. 500MHz Katmai?

Strona producenta!

Supports PentiumIII/Celeron 450~700 MHz processor cartridge.

Opis BH6

Może będzie trzeba wgrać nowy bios. Jaki masz zasilacz?

Supports Celeron 633(66),667(66),700(66)MHzCPUs

Supports the PIII 600Mhz(100Mhz FSB) CPU

a z tej strony manuala ściągałęm i nie zauważyłem tego :slight_smile:

BIOS pewnie, że do aktualu, ten co mam jest fabryczny…

zasilacz badziewny, 230W no-name… ale jakoś te 8 lat wytrzymał to i teraz powinien pociągnąć. Poza tym nie wiem ile wymiana na lepszy by mnie kosztowała, i czy by to nie podwoiło kosztu unowocześnienia tego kompa (wtedy to raczej odpada, na całość ulepszeń chce wydać ok. 100zł), poza tym do tak starego sprzętu trzeba odpowiedni zasilacz… chyba mocny na linii 5V?

Lepiej zmienić P3 to dobre procki, Abit też szkoda płyty, Forton 250W wystarczy, i zmień zasilacz w tym kompie z siga.

do P3 z mocniejszą linią+5

ten z siga mam akurat już w planie wymienić na coś lepszego.

Taki Fortron 250W będzie miał mocną tą linie 5V? bo wszystkie nowe zasilacze mocniejszą mają 12V.

25A na linii +5

http://allegro.pl/item158516527_bardzo_ … fvat_.html

seasonic

http://allegro.pl/item157618909_seasoni … oclaw.html

z wysyłką 36 zł

proc szyna 100 mhz zasilanie 1.65V, podręczna 256, taktowanie 600 mhz

http://allegro.pl/item155167440_proceso … lacja.html

Kup przejściówke Slot1 na soket 370 najlepiej na FCPGA370 /35zł/,

wtedy możesz zamontować max.PIII 800MHz lub Celerona 1100MHz

oczywiście Copermine na FSB 100MHz. Jeśli jeszcze kupisz adapter

FCPGA na FCPGA2, to możesz założyć Taulantina do 1400MHz.

Ja to przecwiczyłem - u mnie chodzi Celeron 1300MHz. Sprawdz

czy masz ostatnią werje BIOSa. Nie martw się zasilaczem - 230W,

to jeszcze spora rezerwa.

Tylko powiedz gdzie taką przejściówkę można dostać?

i po czym poznać FCPGA od FCPGA2?

zasilacz sprawdziłem i okazało się że firma to niewiele mi mówiąca Sunny Technologies, a na tabliczce napisali, że jest 22A na +5V, 8A na +12V i 14A na +3,3V.

BIOSu nie mam najnowszego i wiem, że do wymiany

ok już znalazłem te przejściówki na allegro.

Obawiam się że coś takiego nie zmieści mi się w obudowie, po założeniu wentylatora na procesor, ale może się mylę, ale już teraz jest tam ciasno i muszę wyjmować zasilacz jeśli chcę coś przy procesorze robić. Poza tym ja myślałem żeby dać za procesor 40-50zł a tak to lepszy Pentium II z tą przejściówką kosztowałby mnie prawie 100zł