Jaki Pixel Shader ma moja karta? I jak się go sprawdza?

Witam.

Mam problem z moją kartą graficzną - Radeon 9200 SE Family (128 MB)

To o co mi chodzi pisze w temacie.

Proszę o pomoc. Bo chciałbym wiedzieć czy odpali mi gothic 3 ma tej karcie.

Nie odpali…

Ma Shader 2.0

No ale wymagany jest 2.0 i 64 mb to chyba powinno pójść.

A reszta kompa :?:

Zasilacz, proc, pamięci itp… :?:

I ta karta chyba nie jest obsługiwana przez Gothic 3 :!:

Witam!

Ta karta nie ma SM 2.0 tylko 1.1 i 1.4 Sprawdź sobie informacje o Twojej karcie tutaj:

http://www.gph.benchmark.pl/

Poza tym sprzętowo wspomaga jedynie DirectX 8.1. Ze strony http://www.gothic3.com/ możesz sobie pobrać demko i … przetestować. Ale nie wróżę sukcesu.

Pozdrawiam :smiley:

Ma pixel shader 1

Nie ma takiej możliwości ,żeby na tym poszło.

Battlefield 2 wymusił na mnie zmianę tej karty na lepszą, mialem 9200.

Twoja karta nie ma nawet Pixel Shader 1.4 - o graniu w Gothica 3 lub w Battlefield’a 2 można zapomnieć… :?

Aaalee mi pojechałeś. heheh. :-o

Dobra przyjąłem wszystko do wiadomości. Chyba zamiast na nowego moniotr musze składać na karte (jeszcze nie wiem jaką)

mam Shadera 2,0 na mojej karcie a komp jak w opisie pójdzie mi gothic 3 bo koleś mówił że nie a ja myśle że pójdzie i nie wiem czy kupować

sebastian244

Masz za słaby proc i mało pamięci

To nie miało tak zabrzmieć, jako stary właściciel karty Radeon 9200 szczerze Ci radzę: najlepszą opcją jest zakup nowej… :roll:

sebastian244 - Spójrz na opis mojego sprzętu w opisie. :?

Włączyłem Gothica 3 na 640x480 i na najniższych detalach jakie mogłem.

-Gra była niegrywalna, maksymalnie 15FPS.

trudno zeby nowe gry chodzily na karcie ktora kosztuje mniej niz 100zl…

To jaką w końcu mógłbym kupić żeby ładnie szedł gothic 3??

Ale to jak sie ma 1.2 Gb ram to chyba jakaś super dobra katra nie musi być… jak to jest?

Musi ta gra ma ogromne wymagania ma mase błędów ,które to powodują.

więc masz wymagania karte kupisz gdzieś za 250zł geforce 6800 i powinieneś sobie już pograć.Podaj cały twój sprzęt.

No to mój sprzęt to:

CPU Athlon XP 2500+ 2.2 GHz

RAM 256 Mb - ale dokupie jeszcze 1024 Mb

GPU Radeon 9200 SE Family (z pamięcią 128 Mb)

No i jeszcze:

HDD 160 Gb

Rozdzielczość ekranu - 1152 x 864, 32 bity

System Windows xp Professional, sp 2; +nakładka Visty (strasznie pamięci żre)

No więcej nie bede pisał bo nie ma sensu

No i pamięci będą mnie kosztowały ok. 300 zł. Troche zaszaleje ale sie opyla. A co do karty to niewiem bo nie wydam na karte 400 zł. no bez jaj.

jakie ty pamieci chcesz kupic???

teraz 1GB DDR2 677MHz kosztuje 140 zl…

myślisz ,że jak będziesz miał jeszcze 1024 ramu to coś to pomoże jak karata bedzie do niczego ? No bez jaj ale inaczej nie zagrasz na pamięć dasz 300 zł a na karte przynajmniej 250

zł to już nie ?

hahah przecież on ma ddr a nie ddr2

się nie opyla cena za 1 gb to ostra przesada jak za 200 zł masz już super pamięci podaj częstotliwość tych pamięci

Jakie 400 zł ? kup tą i pograsz w ghotica 3 http://www.helios-bp.pl/shop/index.php?p8146

DDR2 tyle kosztuja ale zapomnialem ze AMD jeszcze do niedawna trzymal sie kurczowo DDR.

To tak. Masz racje ja mam DDR a one 1 Gb o częstotliwości 333Mhz kosztują dokładnie 199 zł.

A karte to niewiem. Może zainteresuje się tą co mi podałeś bo ma shander 3.0. Tylko szkoda że na 128 mb.

No razem wychodzi 400 zł.

A Radeon 9550, ma jakieś shadery?