Jaki płatny pakiet bezpieczeństwa na laptopa?

impassive - ściągnij wersję 2009 i zapomnij o latach 90… wszystko idzie do przodu.

Pisz za siebie.

Na świecie są osoby inteligentne - i naprawdę jest ich sporo - które obywają się bez AV.

Powyższy mój opis dotyczył właśnie wersji 2009. Znajoma nieopatrzenie odnowiła licencję na GData - choć wcześniej też z nim miała problemy i też musiałem się z nim użerać.

“Jeśli wszystkie inne sposoby zawiodą, zajrzyj do instrukcji.” ha ha a może trochę postępuj w/g własnych maksym?

Mam programy G DATA i nie przypominam sobie, żebym się z czymś użerał.

A z czym się użerałeś w wersji 2009 ?

Mam NotebookSecurity09 i wszystko śmiga jak trzeba =P~

Większość pakietów zabezpieczających jest bezobsługowa i przyjazna dla użytkownika, na tyle, że nie potrzeba instrukcji.

Użerałem się z tym, żeby program łaskawie umożliwił logowanie na poczta.interia.pl. Bezpośrednio po instalacji tego “pakietu” nie było to możliwe bez jego wyłączenia.

Chyba wybiorę N.I.S. 2009 bo aktualnie go testuję i jestem bardzo zadowolony ( zjada mało zasobów, jest szybki i nie zamula systemu).

Przyjazna? czyli jaka?

Ludzie instalują różne programy… czasem takie, które działają jak kombajny serwerowe,

Co powinno być w takim firewallu? - dwa przycisk ?i “Puszczaj wszystko” Blokuj wszystko" ?

Firewall to skomplikowane urządzenie czy też program jak w przypadku IS.

To moja pralka z 4 przyciskami ma 49 stron instrukcji.

Nie wyobrażam sobie, żeby jakiś producent nie dołączał instrukcji używania takiego programu.

Wyłączyłeś coś w programie, żeby się zalogować na pocztę ? to gratulacje :wink:

A jak zablokuje ci dostęp do crack-a, który tak naprawdę będzie ściągniętym z p2p wirem ( przykład ) to co doradzisz? … odinstalowanie antywirusa? ha - brawo za inwencję

Chyba czas zmienić maksymę z “Jeśli wszystkie inne sposoby zawiodą, zajrzyj do instrukcji” na

“Jeśli wszystkie inne sposoby zawiodą, zajrzyj do destrukcji”

Taka, która nie przeszkadza w pracy. To nie są wysokie wymagania.

Dzięki.

Nie sprawdzałem, czy ten “pakiet” nie blokuje poczty na innych największych polskich portalach. W ogóle to się mało nim bawiłem. Musiałem “tylko” zmusić kilka programów do działania zablokowanych przez firewall tego “pakietu”. Nie pamiętam, jak to zrobiłem, ale nie było to proste (ustawienie w rodzaju “dodaj port/program do wyjątków” nie przynosiło pożądanych efektów).

W innych programach (nie będę wymieniać nazw, żeby nie posądzono mnie o kryptoreklamę) nie muszę się tak gimnastykować. Odpalam jakiś program, jeśli firewall krzyczy, to podejmuję decyzję - zezwalaj/nie zezwalaj, OK. I koniec. Co prawda w GData też mogę kliknąć “zezwalaj”, tyle że teoretycznie odblokowany program dalej nie działa.

Proszę o niejaką oględność w stosowaniu argumentów

Nie - nie byłoby OK. Szanowny Kolego cały czas idziesz po bardzo cienkiej

granicy, oddzielającej udzielanie informacji i nachalną reklamę.

W związku z tym bardzo proszę o zaniechanie testowania cierpliwości Moderacji.

ok rozumiem .

Ciężko było by opanować zasady działania wszystkich programów jakie są na rynku.

Rozumiem, że jesteś kimś na kształt dyżurnego informatyka ,który konfiguruje różne softy różnym “lamom” :wink:

W przypadku programów G DATA korzystam czasem z " gotowca" http://www.gdata.pl/portal/PL/content/category/3/34/146/ - tu są opisy …takie tips&tricks

a tak p.s. intuicyjnych programów …to chyba nie przeraża Cię instrukcja 100 stronicowa Kaspersky 09 :slight_smile:

http://downloads.kaspersky-labs.com/docs/polish/

Piszesz, że rozumiesz, a nie rozumiesz. Sprytne. Ja pisałem o jednym programie, a nie o wszystkich na rynku.

Tak, pomagam “lamom”. To oczywiste, ponieważ jak ktoś nie jest lamą, nie potrzebuje antywirusa czy innego pakietu “zabezpieczającego”.

Zgadzam się. Tez tak zrobiłam i programik tak mi się spodobał, że potem go kupiłam. Jest szybki (mam Vistę 2 GB RAM), nie zamula, nie wydłuża startu systemu, można skanować system i przeglądać w tym czasie neta, no i najważniejsze skutecznie chroni przed wirusami i trojanami - usuwa je zanim przedostaną się do systemu, a nie tak jak te bezpłatne, że ostrzegają użytkownika po fakcie, czyli jak już komputer zostanie zainfekowany!

Kaspersky ma też dużo innych funkcji i zalet. Musisz poczytać na stronie internetowej. No i jak już wspomniałam, wypróbuj zanim kupisz. Ja w trakcie okresu próbnego dostałam 10% zniżki na zakup programu.

Polecam też zainstalować tobie bardzo dobre bezpłatne i lekkie programy do skanowania: SUPERAntiSpyware, Spybot Search & Destroy i Malwarebytes Anti-Malware. Każdy skanuje pod innym kontem i każdy jest przydatny.

Nod32

Wypróbowałem kasperskiego i muszę powiedzieć że niestety po instalacji kompletnie nie dało się pracować na laptopie (kompletnie zamulony system, Firefox uruchamiał się z 5 minut). Chyba jednak wybiorę NIS 2009.

Na Kaspersky’ego lepiej uważać. Od paru miesięcy w Sieci na forach jest prowadzona podejrzanie intensywna propaganda przez jego “zadowolonych użytkowników”. Zresztą wystarczy przeczytać powyższy post Pani Pure Poison, jakby żywcem wyjęty z ulotki reklamowej.

Bez przesady, sam używam KIS od wersji 5, i nie zmierzam zmieniać antywirusa - nigdy nie maiłem problemów z zawirusowanym komputerem.

Po prostu “jakiś” tam poziom ten antywirus reprezentuje, to i użytkownicy znajdą się zadowoleni. Trzeba oddać sprawiedliwość.

PS: Nie używam (aktualnie) pakietu Kaspersky’ego ani antywirusa tej firmy, to tak dla jasności żeby nie zostać posądzonym o posty reklamowe :smiley:

Persifall,

Ja, w związku tak nachalną i agresywną propagandą, jaka przetacza się przez fora (nawet w tym wątku trafił się jeden post reklamowy, którym, po niewielkich modyfikacjach, można opisać każdy pakiet tego typu), nikomu nie polecam pakietu KIS. Jest mnóstwo innych systemów zabezpieczających.

Kicia po cholercię mi taki program antyviusowy jeśli sugerujesz dodatkowo instalację “SUPERAntiSpyware, Spybot Search & Destroy i Malwarebytes Anti-Malware.” ??? to jest najbardziej żenująca rada jaką miałem nieprzyjemność czytać.

Pisałem tu na forum z kolesiem, który nie używa w ogóle antyvira i nad tym można sie rozwlekać.

Rozwiązanie zabezpieczające, które" lepiej" dla pewności wesprzeć dodatkowymi aplikacjami jest z góry przez Ciebie “zrankingowane” - czyli jest niewystarczająco zabezpieczające.

Instalowanie kilku programów zabezpieczających w komputerze robi “kocioł” dzięki któremu ( na podstawie obejrzanych setek log ) użytkownicy zabijają się o własne zabezpieczenia a efekt marny…albo jeszcze gorszy.

Trzymaj się swojego Kacpra i nie wprowadzaj chaosu .