Jaki player bez wbudowanych codeck?

Używam od dłuższego czasu Bestplayer na Windows 7 64 bit i zestawu codeck Win7codecs_v223. Wszystko chodzi bez zarzutu, ale ze względu na to, że nie przepadam za WMP (wyłączyłem w Windows) chciałbym zainstalować jakiś inny program bez wbudowanych codeck, żeby nic nie kolidowało. Dawno temu używałem Allplayer, ale dziś nawet on ma codeck>>> “W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy ALLPlayer nie jest nakładką na MediaPlayera, a korzysta bezpośrednio z DirectX, dzięki czemu przy jego pomocy można odtworzyć każdy film (wbudowane kodeki umożliwiają odtwarzanie najpopularniejszych formatów w tym DivX, XviD, MP3, a także AVI, FLV, MP4, 3GP, MKV, M2TS, MPG, MPEG, RMVB, WMV, QuickTime, MOV, FLAC, APE i wiele innych)…” Czy zna ktoś taki program?

Chyba każdy program, który posiada własne kodeki ma możliwość wyboru, czy mają być wykorzystywane wewnętrzne kodeki programu czy te zewnętrzne, które użytkownik sam zainstalował. Przykładowo w GOMPlayerze należy wejść do preferencji, a następnie -> Inne -> wyłącz filtry.

Właśnie tak już próbowałem i były problemy,musiałem odinstalować :frowning:

Wolałbym jednak jakiś bez wbudowanych codeck. Przeglądałem, oj będzie problem,mnie się nie udało znaleźć.

Wypróbuj Bestplayer-filmy.Muzyka Aimp 3.

Sorki nie doczytałem o Bestplayer.Może SPlayer lub Media Player Classic Home Cinema

Witaj-czy nie lepiej odinstalować ten co masz przeczyścić rejestr i zainstalować np. to

http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,P … 22586.html

A jaki masz problem? Opisz go dokładniej. Może to jakaś zwyczajna “pierdoła”, którą da się rozwiązać dwoma kliknięciami.

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i dlatego wolę pozostać przy Bestplayer :slight_smile:

Dodane 19.04.2011 (Wt) 18:01

Jeż odinstalowałem, więc…, nie będę tego robił ponownie.

Po pierwsze to przy instalacji ALLPlayera masz opcję instalacji podstawowych kodeków którą możesz odznaczyć i nie zostaną one zainstalowane - będzie on dalej odtwarzał ale tylko tym co masz w systemie.

Po drugie to kodeki od ALLPlayera nie są domyślnie rejestrowane w systemie (może poza dwoma które muszą być globalnie zarejestrowane aby działały np. Real Alternative) i co za tym idzie nie kolidują one z tym co jest już w systemie (chyba że przy pobieraniu kodeków zaznaczysz opcję rejestrowania ich w systemie).

Po trzecie ALLPlayer nie jest nakładką na WMP więc to że masz go wyłączonego/usuniętego nie ma żadnego znaczenia.

Tak w ogóle to ALLPlayer jako jedyny dostarcza własne kodeki nie rejestrując ich ale dając taką możliwość i jako jedyny jest w stanie z powodzeniem działać zarówno na swoich kodekach jak i na kodekach obecnych w systemie (pod warunkiem że nie ma się bajzlu w kodekach).

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój post, Dziobas powinien spełnić Twoje oczekiwania.

http://www.dobreprogramy.pl/Dziobas-RAR … 12669.html

@up

Mu chodzi o odtwarzacz, który korzysta tylko i wyłącznie z tego, co jest zainstalowane w systemie. Dziobas RAR Player jest akurat pochodną MPlayera, który ma wbudowane kodeki.

Z takich zależnych od kodeków systemowych odtwarzaczy do wyboru są:

  • ViPlay

  • Nemesis Player

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze, pomoc! Wybrałem Allplayera, wszystko działa poprawnie.

Temat zamykam!