Jaki player bez wbudowanych codeck?

(Quasimodo11) #1

Używam od dłuższego czasu Bestplayer na Windows 7 64 bit i zestawu codeck Win7codecs_v223. Wszystko chodzi bez zarzutu, ale ze względu na to, że nie przepadam za WMP (wyłączyłem w Windows) chciałbym zainstalować jakiś inny program bez wbudowanych codeck, żeby nic nie kolidowało. Dawno temu używałem Allplayer, ale dziś nawet on ma codeck>>> "W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy ALLPlayer nie jest nakładką na MediaPlayera, a korzysta bezpośrednio z DirectX, dzięki czemu przy jego pomocy można odtworzyć każdy film (wbudowane kodeki umożliwiają odtwarzanie najpopularniejszych formatów w tym DivX, XviD, MP3, a także AVI, FLV, MP4, 3GP, MKV, M2TS, MPG, MPEG, RMVB, WMV, QuickTime, MOV, FLAC, APE i wiele innych)..." Czy zna ktoś taki program?

(kamil_w) #2

Chyba każdy program, który posiada własne kodeki ma możliwość wyboru, czy mają być wykorzystywane wewnętrzne kodeki programu czy te zewnętrzne, które użytkownik sam zainstalował. Przykładowo w GOMPlayerze należy wejść do preferencji, a następnie -> Inne -> wyłącz filtry.

(Quasimodo11) #3

Właśnie tak już próbowałem i były problemy,musiałem odinstalować :frowning:

Wolałbym jednak jakiś bez wbudowanych codeck. Przeglądałem, oj będzie problem,mnie się nie udało znaleźć.

(Marek Krakus) #4

Wypróbuj Bestplayer-filmy.Muzyka Aimp 3.

Sorki nie doczytałem o Bestplayer.Może SPlayer lub Media Player Classic Home Cinema

(system) #5

Witaj-czy nie lepiej odinstalować ten co masz przeczyścić rejestr i zainstalować np. to

http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,P ... 22586.html

(kamil_w) #6

A jaki masz problem? Opisz go dokładniej. Może to jakaś zwyczajna "pierdoła", którą da się rozwiązać dwoma kliknięciami.

(Quasimodo11) #7

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i dlatego wolę pozostać przy Bestplayer :slight_smile:

-- Dodane 19.04.2011 (Wt) 18:01 --

Jeż odinstalowałem, więc.., nie będę tego robił ponownie.

(scripter1) #8

Po pierwsze to przy instalacji ALLPlayera masz opcję instalacji podstawowych kodeków którą możesz odznaczyć i nie zostaną one zainstalowane - będzie on dalej odtwarzał ale tylko tym co masz w systemie.

Po drugie to kodeki od ALLPlayera nie są domyślnie rejestrowane w systemie (może poza dwoma które muszą być globalnie zarejestrowane aby działały np. Real Alternative) i co za tym idzie nie kolidują one z tym co jest już w systemie (chyba że przy pobieraniu kodeków zaznaczysz opcję rejestrowania ich w systemie).

Po trzecie ALLPlayer nie jest nakładką na WMP więc to że masz go wyłączonego/usuniętego nie ma żadnego znaczenia.

Tak w ogóle to ALLPlayer jako jedyny dostarcza własne kodeki nie rejestrując ich ale dając taką możliwość i jako jedyny jest w stanie z powodzeniem działać zarówno na swoich kodekach jak i na kodekach obecnych w systemie (pod warunkiem że nie ma się bajzlu w kodekach).

(Radekskl) #9

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój post, Dziobas powinien spełnić Twoje oczekiwania.

http://www.dobreprogramy.pl/Dziobas-RAR ... 12669.html

(deFco247) #10

@up

Mu chodzi o odtwarzacz, który korzysta tylko i wyłącznie z tego, co jest zainstalowane w systemie. Dziobas RAR Player jest akurat pochodną MPlayera, który ma wbudowane kodeki.

Z takich zależnych od kodeków systemowych odtwarzaczy do wyboru są:

• ViPlay

• Nemesis Player

(Quasimodo11) #11

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze, pomoc! Wybrałem Allplayera, wszystko działa poprawnie.

Temat zamykam!