Jaki podzespół do komputera kupić

Witam. Mam problem ponieważ w grach typu gta v mam 30-40 fps na ustawieniach wysoko-średnich.

Jaki podzespół kupić by mieć więcej fps. ( FPS MAJĄ DZIWNE NAGŁE SEKUNDOWE SPADKI, GRA DOSŁOWNIE SIĘ ZACINA NA MILISEKUNDE)

 

Podzespoły:

GeForce GTX 750ti (Najnowsze sterowniki)

AMD A8-7600 Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G 3.10ghz

8GB Ram`u, do użytku 6.94

Rozdzielczość monitora 1920x1080 60Hz

Siema,

zacznij od uzupełnienia i dokładnego opisania zestawu PC.

GTAV to gra procesorowa, wypadałoby mieć lepszy procesor. Grafiki, też nie masz jakiejś super. Wersja 1GB?

Wstępnie mogę tyle powiedzieć…

  1. Podkręć procesor. Rozeznałem się w temacie, nie ma sensu.

  2. Ekstremalna rada - ale zanim dojdziemy co i jak, lepiej wyeliminować możliwość wystąpienia pewnych problemów - przeinstaluj system. 

  3. Wyłącz najbardziej obciążające opcje i z niektórymi zjedź niżej.

  4. Sprawdź obciążenie CPU i GPU. Ile procent mają podczas gry.

  5. Za zacięcia może odpowiadać doczytywanie, ergo dysk.

Zacznij od zmiany tego tworu AMD na np. Core i3 (zależnie od budżetu).

Koszt modernizacji przy nowym i3 6100 + płyta na podstawowym chipsecie H110 to ok. 780zł. Pamięć RAM zostaje z aktualnego sprzętu.

Ten AMD obsługuje DDR3. H110 DDR4.

Masz racje, mój błąd. Może autor niech poda budżet na ewentualną modernizację, wtedy będzie można coś konkretniej polecać.

Przydałby się też model zasilacza.

Moja karta ma 2gb 

Dostępny budżet to ok 600-700 zł 

Grafikę, jakbyś chciał szybko, sprzedałbyś za 350 zł. Z czekaniem 400 zł.

RAM zostaje. Kupujesz I5-2400 z płytą ~350 zł. 1050 2GB Zotaca ~560 zł. Za resztę dysk Toshiba P300 1TB lub zasilacz np. SilentiumPC Elementum E1 SI 85+ ATX 350W. 

 

Szkoda, że nie rozpisałeś bardziej na temat posiadanego zestawu. Tyle jestem w stanie doradzić na podstawie przedstawionych danych.

Prawdą jest to że nie znam sie na komputerach tym bardziej nie powiem jaki mam zasilacz więc daje zdj środka 

http://imgur.com/a/Nht8a

 

Dobry. O jakiej mocy? Może gdzieś masz pudełko od niego. Powinno być napisane. Bo jak nie, to musiałbyś go wykręcić, gdyż tabliczka znamionowa znajduje się na górze. No chyba że obudowa ma demontowalną górę.

Z drugiej strony, nawet gdybyś miał najtańszy model, to i tak wystarczy.

Uwzględniają sprzedaż obecnie posiadanego procesora i płyty, mógłbyś się pokusić o 1050 Ti 4GB i może nawet jakiś dysk SSD np. 370s 128GB.

To jedyne co pisze z tyłu zasilacza 

http://imgur.com/a/XEL8u

Górnej obudowy raczej nie zdejmę jest ona przymocowana jakimiś gwintami czy nie wiem jak to nazwać ;/

 

Już wiem ! 525W 

Masz mocny i stabilny PSU. OC, mocne CPU i GPU nie będą mu straszne.

 

Podsumowanie:

I5-2400 i płyta pod niego 

1050 Ti 4GB najtańsza dostępna

SSD 370s 128GB (na system i aktualnie ogrywaną grę)

RAM zostawiasz, zasilacz zostawiasz

750Ti sprzedajsze, cpu AMD i płytę główną sprzedajesz.

 

Krata browarów lub jakaś przyzwoita 0,7l dla dobrego znajomego, który Ci ogarnie składanie i instalację systemu.

 

Czyli jak kupować tą 1050 2gb od Zotac`a oraz tą i5 3.10 ghz ?

Inna sprawa z tym że nie jestem pełnoletni a rodzice za pewne nie pozwolą mi sprzedać tej 750 ;/ Jedyny zarobek to ok 800 zł latem ;/