Jaki polecacie darmowy program do obróbki filmów na Windows 11?

Witam. Jaki polecacie darmowy program do obróbki filmów na Windows 11 ? Moje wymagania to ,żeby program był po polsku oraz był prosty w obsłudze . Ma służyć do obróbki filmów z urlopu. Nie musi być to profesjonalny program. Chodzi mi o to ,żebym mógł tym programem przycinać filmy , dodawać przejścia między klipami , dodawać muzykę do filmu , dodawać tytuł filmu,czy napisy.

Kiedyś w Windowsie był Windows Movie Maker, ale po Win7 został wyparty z systemu. Na tę chwilę po polsku i od ręki masz dwie alternatywy:

  1. Zdjęcia - wbudowany program do przeglądania i edycji zdjęć, a także filmów - masz możliwość przycinania kadrów, zmiany muzyki, napisów itp
  2. Program Clipchamp - edytor wideo - nowe dziecko M$ - dużo opcji i możliwości

Nie ma programów prostych w obsłudze :wink: Więc jak już, to warto się nauczyć składać sceny w DaVinci Resolve :wink:

DaVinci jest dla Pro :slight_smile:
Ogarnij sobie Clipchamp od Microsoft :wink:

Shotcut będzie odpowiedni. Jest po polsku i prosto się go obsługuje.
https://www.shotcut.org

Ewentualnie KDEnlive: Download - Kdenlive

Ale tutaj już jest trochę więcej opcji i wymaga zaznajomienia się z trybami pracy.

Czytam, że to jest edytor online, w którym za free (czyli za konto MS) są tylko podstawowe funkcje:

Na Windows 11 masz wbudowaną appkę „Movie maker”
To jest na Insiderze. build25163

Czy clipchamp jest darmowy ? Mam go wgranego w system . Jeśli jest darmowy , to go wyprubóje.

Ale kolega wyżej nie potrzebuje skomplikowanych rzeczy :slight_smile:

darmowy

Masz za free Avida. Ograniczony do kilku ścieżek, ale w zupełności wystarczy do amatorskich celów.
A jakby nie było soft który jest standardem światowym.

Jak już było wyżej napisane, „Shotcut” świetny i prosty program wieloplatformowy, może być także „OpenShot Video Editor” jeszcze prostszy i też wieloplatformowy. Polecam.

Już zabiera on kiece i aktywuje betę na domowym PC.

Dla kogoś kto nie ma żadnego doświadczenia jest tak samo prosty jak Davinci :wink:

Ale nie spełnia warunku pierwszego posta :slight_smile:

Którego?

Ma być po polsku.
DaVinci nie jest przetlumaczony

No więc tak tą odpowiedź polub reszta na pw.