Jaki polecacie ekspres do kawy niewymagający czyszczenia

Cześć,

Może ktoś z Was mi pomoże? Otóż próbuję kupić ekspres do biura i mam problem, jak wybrać urządzenie możliwie niewymagające codziennego czyszczenia.

Od wielu lat mamy w biurze ekspres kapsułkowy, ale zaczął szwankować (nie dziwne: robi kilkadziesiąt kaw dziennie), no i kapsułki się trochę przejadły. Kolby nie rozważam, bo uznałem, że nie każdy sobie z nią poradzi (w szczególności odwiedzający nas goście). 

Czy nadal jesteśmy skazani na kapsułki? A może istnieją automaty produkujące akceptowalną kawę nieposiadające części mlecznej w ogóle, albo z jakąś szczątkową częścią mleczną? (do 4.5 tyś.). 

Najlepszy będzie ekspres automatyczny. Kolbowego nie polecam bo będą trudności z jego obsługą Dziwię się również,że tak długo korzystaliście z ekspresu na kapsułki, który jest dość drogi. 

U mnie w biurze od jakiegoś czasu stoi ekspres Krups EA9010. Również zależało mi na łatwym czyszczeniu i ekspres ten jest pod tym względem idealny. Sam się czyści oraz odkamienia. Jest prosty w obsłudze. Wszystko pokazuje się na kolorowym wyświetlaczu.Kaw ma bardzo dużo. Posiada system mleczny ale system ten sam się czyści. Nie posiada pojemnika na mleko  z boku ale jeśli chcesz zrobić sobie kawę mleczną to po prostu nalewasz sobie kawy do filiżanki co jest bardzo wygodne. Poza tym wielu gości nie toleruje czarnej kawy, woli kawy mleczne. Był to jeden z moich lepszych zakupów w ostatnim czasie. Na dole zdjęcie mojego ekspresu. 

 

WP_20151202_006.jpg

u nas od paru lat daję radę - saeco royal professional

Ma zrobione 40k kaw, co jakiś czas trzeba odkamienić, ale to robi automatycznie.

Mleka zaciąga przez wężyk z boku, wprost z kartonu :wink: