Jaki polecacie Tweaker na Viste?

Jaki jest najlepszy tweaker na viste ?

regedit.exe?!

Jeśli znasz się na rejestrze polecam opcje regedit , jeśli nie ogólnie nie polecam tweakerów pod systemy , poczytaj sobie o optymalizacji systemu, o czyszczeniu systemu, i żaden tweaker nie będzie Ci potrzebny.

Ja polecam ew. sunrise vista konfigurator

Możesz spróbować także Vista Manager v 1.1.1, jeśli znasz język angielski. Uważaj z opcjami programu, bo można sobie niechcąco zepsuć Vistę… :stuck_out_tongue:

Sunrise cieńki, mi się nie podoba, wolę Vista Manager, tak co jakiś czas czyszczenie rejestru, blednych plikow, kompresja rejestru i kompik piknie zasuwa, poza tym mozna tym progsem przyspieszyc wyłączanie się systemu.

Mam program Viste Manager 1.1.4. Czy wie ktoś do czego służą opcje.

  • File System Caching (Select Psyhical Memory)

  • Increase the Performance of your CPU (Select CPU Second Level Cache)

Opcje te są w zakładce Optimizer–>Speed System–>RAM and Disk Cache.

Ashampoo Win Optimizer 4, CCleaner.

Tych używam, nie mam z nimi problemów.

Chyba zapomnieliście o Tweak VI… co prawda nie tak genialny co słynny pod XP Tweak UI, ale z wersją Basic, na pewno systemu nie zepsujesz…

Co do pierwszego… jeżeli się nie mylę, możesz tam ustawić jak wielka jest pamięć RAM zainstalowana na komputerze…

Co do drugiego… ustawienie pamięci cache L2 procesora… Poniższy link zawiera poradę co do XP, ale dadzą tobie te informacje jakiś wgląd na to co ustawiasz właśnie: Increase the Performance of your CPU (Select CPU Second Level Cache)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=154353