Jaki powinien być dobry aparat cyfrowy?

Chciałbym kupić aparat cyfrowy ale w tym temacie jestem kompletnie zielony więc potrzebuję waszej pomocy.

Przeznaczam na niego 1200 zł więc powinienem mieć za tą cenę dobry sprzęt. Mam kilka pytań do was:

  1. Czy canon to solidna marka, bo chyba kipie coś z tej firmy

  2. Chcę aby miał minimu 8.0 mln pikseli

  3. Zoom optyczny 8x, cyfrowy 6x

Czy na coś jeszcze muszę zwrócić uwagę? Co możecie mi polecić

Za tą cene wyrwiesz już konkretny sprzęt. Ja odkąd kupiłem swojego, zwykły by zwykły Nikom Coolpix L3 to jakoś przestałem sie interesować, ale pewnie są tu i tacy, którzy konkretnie rzucą Ci modelem.

Liczy sie w sumie tylko optyczny, bo to On realnie powiększa obraz. Cyfrowy powiększa już powiększony zoomem optycznym obraz, czyli właściwie sam możesz to w komputerze osiągnąć przy pomocy zmiany rozdziałki.

Ja się nie znam. Podałem że chciałbym 8x a może za tą cenę kipie taki który ma 10. Dlatego proszę o uwagi na co powinienem zwrócić uwagę.

Za 1200 zeta kupisz maszynę pożdądną najlepiej canona bo to dobra firma

To już wiem. A może jakiś konkretny model mozesz polecić?

maruder_best przejrzałeś temat na forum związany z aparatami cyfrowymi, o innych tego typu nie wspomnę ??

Jest tam kilka przydatnych linków…

Szczerze powiem że nie sądziłem że takie istnieją, bo się nie interesowałem tymi sprawami. Zaraz poszukam jakieś. Dzięki Monczkin za sugestię. A może znasz jakiś godny polecenia, gdzie znajdę specjalistów a nie amatorów.

wszędzie są specjaliści i amatorzy

zerknij na cyberfoto.pl

Canon A710 IS

kupiłem właśnie i dla początkującego jest ok, ma zarówno automatyczne robienie jak i manuala, co przydać się może w nauce fotografowania

masz 2000 zł to kupisz :stuck_out_tongue: ja już wybrałem canona 710 :mrgreen:

tak wstępnie wydaje się być najlepszym wyjściem, zależy też czy masz zamiar przysiąść do fotografii bardziej poważnie, wtedy można by pomyśleć o czymś większym gabarytowo, ze względu na wygodę obsługi, ale jeśli chodzi o zwykły aparat, to powinieneś być z niego zadowolony. sam korzystam z A700 troszkę starszego modelu, ale opartego w większości na tych samach podzespołach, ogólnie jestem z niego zadowolony :wink:

maruder_best tu sobie poprzeglądaj zdjęcia z różnych aparatów http://www.fotosik.pl/aparaty/

A co, plakaty będziesz drukował :mrgreen: ??

Czytałem, że ważny jest fizyczny rozmiar matrycy. Producenci dawają 8Mpix na małe fizycznie matryce i wychodzi pixeloza, wtedy wychodzi lepiej zdjęcie w rozdzielczości 4 Mpix, ale z większą fizycznie matrycą.

może doprecyzuję, nie żadna pikzeloza, ale zaczynają się pojawiać tzw. szumy, natomiast co do rozmiaru matrycy, przeważnie jest on podawany w calach w postaci przekątnej matrycy, przeważnie spotykane wielkości to (od najmniejszej): 1/2,5 (10,16mm) oraz 1/1,8 (14,1mm), większe rozmiary spotykane są w zasadzie tylko w lustrzankach (optymalną wielkością jest matryca o takiej samej wielkości jak klatka kliszy fotograficznej - 109,9mm) więc różnica jak widać jest ogromna :wink:

Dzień dobry polecam

Lustrzana z prawdziwego zdarzenia :smiley:

a niby co ma z lustrem wspólnego?

Airborn no tak się u mnie mówi na takie aparaty :stuck_out_tongue:

u Ciebie to się na to nawet ‘samochód’ może mówić, ale takie nazewnictwo wprowadza ludzi w błąd

Jedna z najlepszych.

Po co :o

Już 4 mln pikseli jest wystarczająca.

Nie patrz na zoom cyfrowy, liczy się przede wszystkim optyczny.

Też kupiłem w styczniu i POLECAM !!

jezeli nie masz zamiaru drukowac plakatow to uwierz mi ze nie jest Ci tyle potrzebne

patrz tylko na zoom optyczny, cyfrowo to mozesz sobie “wyzoomowac” ile tylko chcesz po zrzuceniu fotek na kompa

do 1200 to bym wzial Canon Powershot S2 - 12 x zoom optyczny