Jaki procek do karty graficznej


(Pawelpdg12) #1

witam mógłby ktoś powiedzieć od czego to zalezy ze np slaby procek dusi dobra karte graficzna i z kad wiedziec jaki procesor jest odpowiedni do jakiej karty graficznej ?


(Chojinka) #2

procesor dobiera się do płyty głównej. każdy komponent komputera moze spowalniać. stary dysk twardy albo mało ramu też sie przyczynia do spowalniania kompa. napisz co masz w kompie i ile masz do wydania kasy a coś się poszuka.


(Jas162) #3

Dokładnie tak jak napisał "chojinka".


(Cyba91) #4

Chodzi o to że istnieje pewna zależność. Nie kupuje się dobrej karty graficznej do słabo wydajnego procesora, ponieważ karta nie będzie mogła rozwinąć skrzydeł. Słaby procesor nie pociągnie Ci lepszych gier na najwyższych detalach, przez co karta graficzna, nie będzie mogła się sprawdzić w praktyce przez procesor, będzie musiała pracować na low albo medium detalach. Tak samo odwrotnie, jeśli grasz w gry, nie kupuje się dobrego procesora do słabej karty, ponieważ proc będzie miał predyspozycje pracować i ciągnąć grę na najwyższych detalach, a karta może obsłużyć co najwyżej minimalne detale gry. Reasumując:

Słaby proc - słaba karta

Średni procesor - średnia/dobra karta

Dobry procesor - dobra karta.


(Dwodnicki) #5

Czytając różne porady, www typu pclab, benchmark, można stwierdzić to co cyba napisał. Np Głupotą byłoby dodanie do Athlona x2 3ghz gtx460 !GB . Bo po pierwsze już jest dużo gier co korzysta z 3 i 4rdzeni. I taki Phenom II x4 3.2GHZ BE można łatwo podkręcić do ok 4GHZ co nie będzie ograniczało takiej karty jak gtx460 a co dopiero droższej. a minimum jest 3,5ghz, bo jest parę testów do których procki np athlon x2 zostają podkręcone do min 3.5ghz. Zależność jest tylko między procek a grafa. Bo pamięć ogranicza jedynie szybkość ładowania/wczytywania i wielkości detali. Ale pamięci ddr/ddr2/ddr3 tez jest różnica, szczególnie ddr3 najlepiej brać pod win7 gdzie rozwiną skrzydła.

Jeśli walnąłem jakąś głupotę to proszę o zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam