Jaki procek maksymalnie do AMD Radeon™ HD 7770 1gb ddr5?

Witam, 

Jaki jest maksymalny możliwy procek do  tej karty graficznej ? Zamierzam grać w 1920x1080 ( no chyba , że będzie nierozsądnie to 1680x1050 )  przy 8gb ramu ddr 3 . Na razie mam athlon II 250 , 8gb ddr3 1333 , amd hd 4850 1gb ddr3  ( 1440x900 ) ale to sie wkrótce zmieni . 

 

 

Dodatkowo proszę o jakiś maksymalny nieograniczający procek do amd 7750 ( tak jak wyżej wszystko jedno czy intel czy amd ) 

Jeżeli masz już płytę pod am3+ to zarówno do jednej jak i drugiej najlepiej będzie brać fx 6300 są w obecnej chwili bardzo korzystne cenowo. Jeżeli wymiana płyty to do tych kart wystarczy najsłabszy i3 haswell.

Miałem z tą kartą Athlona II x2 255 zmieniłem na Phenoma II x4 955 przyrost mocy jest spory i wszystko działa ze sobą w porządku.

A właśnie ten haswell wydaje się fajny ale poprawcie mnie jeśli sie mylę …chyba nie ma wielkiej różnicy w wydajności między i3-2100 a jakimś najtańszym haswellem np ** Core i3-4130 ? Bo widzę , że sporo tańsze i3-2100 …**

Jest spora różnica w wydajności. Szczególnie jeżeli mówimy o grach.

Dopiero teraz zauważyłem Asus M4N68T-M V2  czyli moja płyta raczej nie obsłuży fx-6300    :-(   więc tak czy inaczej wymiana płyty a jeżeli mam wymianę płyty i chciałbym fx 6300 to chłodzenie spartan wystarczy aby podkręcić do 4700 ? Czy trzeba fera 2 lub minimalnie fortis ? Wybaczcie , że tak późno piszę ale dopiero mi się przypomniało a nie chcę zakładać nowego tematu .

Jak już tak masz zmieniać płytę to lepiej iść w stronę intela :x

Jak kolega CrisPL polecam pójść w stronę intela. Na chwilę obecną i3 haswell potrafią być szybsze w grach nawet niż FX-8350. Natomiast w przyszłości istnieje zawsze możliwość wymiany na i5 albo nawet i7 ale to zazwyczaj jest przestrzał, jeżeli chodzi o gry. Pomijając zużycie prądu przez intelowskie procesory, które jest drastycznie mniejsze.