Jaki procesor AMD do grafiki GTS 250 1GB?

Witam,

Mam pytanie jaki kupić procesor do grafiki GTS 250 1GB MSI mam pł. gł. Gigabyte M57SLI-S4 FHh obecny procek to amd Athlon 3500+ (2200)jednordzeniowy został jeszcze ze starej konfiguracji.

Chcę kupić tylko procka, grafika uważam jest narazie jeszcze wystarczająca, a jak potanieją to może dokupie kiedyś drugą jeszcze do SLI jeśli będzie miało to sens.

Najbardziej zastanawiałem się nad AMD X2 7750+, potem Phenomem II 710 lub 720, który wg Was będzie się nadawał najabrdziej w moim przypadku ?

Narazie myślę, że wystarczyłby mi X2 7750+ Black Edition, jak myślicie czy jest sens dopłacać tak naprawdę drugie tyle do Phenoma II 710 albo 720 ?

Proszę o Wasze opinie.

Komp ma służyć głównie do gier.

A jaki masz chipset AM2+ czy AM3 ? Jak AM2+ to bierz tego Athlona jak AM3 to poczekaj na phenoma x2 550 BE (tu więcej http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Odb … 19935.html)

A może phenon II x2 550?

mmb , nie tak prędko…

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … #anchor_os

Zobacz sobie, jakie procesory w ogóle ruszą na Twojej płycie głównej…

przypominam, że N/A [not available] oznacza to samo co brak wsparcia dla danego modelu.

Więc nie poszalejesz z Phenomem II

Owszem poszaleje :slight_smile: patrzyłeś dobrze co napisałem i co pisze na stronie producenta, widać że nie… :stuck_out_tongue: albo mamy problem z czytaniem ze zrozumieniem…

Otóż Phenoma II X3 710 i 720 obsługuje moja płyta ponieważ mam rewizję 2.0 a nie 1.0 ani 1.1 i najnowszą aktualizację biosa już wgraną FHH więc spokojnie obsługuje co oczywiście jest zaznaczone na stonie producenta.

Natomiast co do Phenoma II x2 550 niestety, zbyt nowy narazie jeszcze nie ma aktualizacji dla tego procka.

Ale ludzie ja nie pytam czy mi to pójdzie bo pójdzie spokojnie tylko jaki proc do GTS 250 AMD X2 7750+ czy lepiej się wysilić i kupić wyżej wspomnianego któregoś z Phenomów II x3 710 albo 720 tylko, że się zastanawiam czy się opłaca bo są aż dwa razy droższe od X2 7750+ czy wydawać prawie 600zł skoro mogę wydać 250zł z tym, że czy taki procek X2 7750+ poradzi sobie na 100% z GTS 250 a w przyszłości może nawet i z dwoma ?