Jaki Procesor AMD?

Witam!

Mam problem otóż chciałem wykonać ulepszenie mojego komputera ponieważ procesor nie wyrabia przy najnowszych grach (obecny procesor AMD Athlon II X4 860X 3,70 GHz). Jaki procesor z firmy AMD do gier mi polecacie? Zmiana na intela nie wchodzi w grę nie chce wymieniać płyty głównej.

Przydałby się model płyty. (jaka karta?} oraz budżet.

Jeśli chodzi o kartę graficzną to AMD Sapphire Radeon R7 260X, budżet tak do 1000 zł a model to nie jestem pewny musiał bym otworzyć komputer i sprawdzić. Jeśli trzeba to to zrobie.

Do tysiąca to lepiej weź RX470. Większy przyrost będzie w grach jak po wymianie procka.

Czyli procesor jest wystarczający? Bo miałem w planach zakup Deus Ex ale widziałem że procek raczej nie starczy.

 

Nie jest wystarczający. Nowy procesor również nie będzie. W grach procesorowych z DX11 będzie wąskim gardłem. Ale porównując twój zestaw z mocniejszą kartą vs twój zestaw z mocniejszym prockiem więcej zyskasz na tej pierwszej opcji. Zwłaszcza, że grier DX11 będzie już coraz mniej a więcej na niskopoziomowym API Vulkan/DX12 i wówczas procesor będzie wystarczający.

A jakaś tańsza opcja wchodzi w grę bo obecnie mam w portfelu 1200 ale też nie chce zostać z niczym? Ale z drugiej strony poco kupiwac minimalnie lepszą a za kilka miesięcy kupić następną i wydać 2x więcej.

Weź teraz porządną grafikę np. RX 470 a gdy będziesz miał potem budżet to wymienisz procka na Intela i od razu wrzucisz nową płytę główną, nie wyjdzie to drogo wbrew pozorom.

A taka karta graficzna? 

MSI Radeon R9 380 (ecx-NCI-US-120330) 4096MB PCIe

 

380tka to ostateczność, bo różnica cenowa pomiędzy 380 a 470 jest zbyt mała by oszczędzać.

Okej to chyba jeszcze chwile pozbieram i kupie 470 :slight_smile: Dzięki za pomoc.