Jaki procesor czterordzeniowy?

Witam. Jestem na kupnie nowego komputera, mam już zasilacz i kartę graficzną. Ciągle nie mogę się zdecydować co do procka. AMD kusi niską ceną, a Intel dziesiątkami benchmarków, w których bije AMD na głowę… Jak to jest? Wykorzystuję komputer głównie do grania, programowania i obróbki grafiki 3D/rastrowej i wideo. Czy dać się skusić cenie AMD Phenoma czy też dołożyć te dwie - trzy stówy i kupić Core 2 Quad? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi prockami?

Jeżeli na AM3 to phenomy II są w dużej ilości przypadków lepsze od Quadów, jeżeli też gry to może Phenom II 720?

http://pclab.pl/art35308.html

Ogólnie bardziej w obecnej chwili lepiej brać Phentoma II ze względu na to że jest kompatybilny z AM 2+ jak i AM 3 co jest o tyle ważne że można dużo tańszym kosztem zbudować wydajniejszy zestaw np dokładając do lepszej grafiki a także ładnie się kręci.

Hmm, zaciekawił mnie ten Phenom II 720, ale płyty z podstawką AM3 są koszmarnie drogie… Co to znaczy że jest też kompatybilny z AM2+? Działa też na płycie z podstawką AM2+?

tak działa z płytami z AM 2+ co można zastosować pamięci ddr 2

tak on ma 939 pinow a am2+ ma 940 trza tylko biosu zupgradeowac i smiga:)a tak wogole to plytki am3 w porownaniu z socketem intela pod i7 to sa tanie [http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_pr … 8T_E_AM3_/](http://www.pcprojekt.pl/?/p katalog_produktow/id_gl 1/id_produktu 3148/ Asus_M4A78T_E_AM3_/) chodz by ta:)

Tak, wiem że te płyty pod i7 to odjazd cenowy :smiley: A co z tym upgrade’owaniem biosa? Wyczytałem że płyty z podstawką AM2+ spokojnie obsługują procki pod AM3, tylko nie pozwalają na użycie pamięci 1333 MHz i bodajże jakiś największych wartości FSB z których korzysta i tak tylkoPhenom X4. No to zamawiamy i pojutrze będzie nowy komputerek :smiley: I czas przeprosić się z AMD, bo w dwóch poprzednich PC gościły Intele, najpierw P4 a potem DualCore :slight_smile: Dzięki za rady!