Jaki procesor do mojej płyty?

Przeglądam tabelę na stronie gigabyte z kompatybilnością procesorów i nic z niej nie rozumiem. Czy może ktoś bardziej kumaty może mi napisać jaki obecnie dostępny najmocniejszy procesor będzie działał z tą płytą? Obecnie mam E6300. Zamierzam wsadzić nową grafę asusa 4870X2 i podobno procek nie bedzie dawał rady.

Tabela kompatybilności :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s4_10.html

Bios - F11.

Co było takiego skomplikowanego w tej tabeli? Core™ 2 Extreme QX9770 najlepszy dostępny na tę płytę.

Ile masz kasy na grafikę i procka ??

Intel Core™ 2 Extreme QX9770 3.2GHz 12 MB Yorkfield 45nm C0 135W 1600 N/A

N/A oznacza , że nie wspiera. Właśnie tego nie rozumię. I tak wielu pozostałych jest.

Chodzi mi o to , że ta tabela jest średnio zrozumiała dla nie profesjonalisty.

Dodane 12.02.2009 (Cz) 9:54

Grafę już nabyłem . Jest to Asus Radeon 4870X2. Na procka mogę przeznaczyć do 500-600 zł.

Przecież pisałem CI że kupno 4870X2 jeżeli ma się 4870 jest bez sensu. Jeżeli jesteś na tyle mądry że kupujesz kartę graficzną a później chcesz kupić odpowiedni procesor i okazuje się że nic szybszego w sumie nie kupisz to masz problem. To jest efekt tego że próbujesz być mądrzejszy od nas. Płyta nie obsługuje najnowszych procesorów Intela pod socket 775 wykonanych w procesie 45nm. Czyli nie kupisz pod nią szybszych procesorów, możesz ewentualnie bardziej podkręcić procesor. Kupno procesora 4 rdzeniowego pod gry nie wiele zmieni.