Jaki procesor do płyty ASrock N68C-S UCC

Jaki procesor będzie stabilny, wydajny, i nie potrzebujący zbyt dużej mocy do płyty głównej ASrock N68C-S UCC? Cena w sumie nie gra roli ale fajnie by było żeby nie kosztował tyle co nowy komputer. No i ewentualnie jakie chłodzenie?

Najwydajniejszy będzie Phenom II X6, mniej mocy będzie brał np. Phenom x3.

Tutaj jest lista obsługiwanych procesorów razem z ich TDP.

Najwyższym możliwym modelem jest Phenom II X6 [HDT55TWFK6DGR] ale w przypadku 4 najmocniejszych X6 musisz zaktualizować bios tutaj masz wszystkie procesory w kolejnosci od najmocniejszego do najslabszego Lista Procesorów w przypadku tych pobierających 95W przydał by się zasilacz co najmniej 400-450 a najlepiej >500W

Co do chłodzenia to akurat zaletą AMD jest niska temperatura i boxowe chłodzenie daje rade [chociaż jest troch głośne na wyższych obrotach} ale jeżeli chciałbyś podkrecac [co jest banalnie łatwe AMD OverDrive

lub “męczyć” procesor grami,programami do edycji czy obróbki wideo to każde inne w okolicach 100PLN [lub więcej] będzie o niebo lepsze szukaj np. tu chłodzenie

BIOS mam uaktualniony do P 1.60 zależy mi na tym żeby potem nie było tak, że moja płyta główna ogranicza albo ma jakieś problemy z tym procesorem który wybiorę, więc wolałbym aby ktoś kto się na tym zna podpowiedział coś konkretnego. Fajnie by było jak by był z możliwością podkręcenia na przyszłość na obecnej płytce. I w dodatku AMD OverDrive do mojej płyty się nie nadaje mam chipset GeForce’a.

Każdy procesor z listy obsługiwanych będzie działał bez problemów. Do podkręcania jakiś Phenom z serii BE.