Jaki procesor do płyty głównej MSI-7346


(kusguwu) #1

Witam :slight_smile: Chciałbym zmienić mój procsor na jakiś 4 rdzeniowy intela lecz nie wiem jak dobrać odpowiedni procsor do płyty głównej, prosze o podpowiedzi ewentualni linki do jakiś fajnych procków pasujących do mojej płyty głowej


(JNJN) #2

Q6600 i to wszystko.

Do niego ma być oryginalny cooler Intela, wysoki z miedzianym rdzeniem - może taki masz zamontowany?

http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/P6N_SLI_V2_(MS-7346).html

Zasilacz to? odczytaj bezpośrednio z niego?

Karta grafiki to?


(kusguwu) #3

Grafa to NVIDA Geforce 730
a tu komp od środka


(JNJN) #4

Cooler powinien sobie dać radę,

Ale zasilacz to złom? ale może przeżyje?

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/


(kusguwu) #5

Podsumowując: zasilacz do wymiany na jakiś lepszy no i procek. Mam kilka pytań do do tego procka czyli do Q6600. Daje on rade pociągnie jakieś nowsze produkcje nie mówię o full detalach, tak żeby płynie chodziło? Chyba, że bardziej opłacalne będzie wymienić całą pytę główną z prockiem ale wtedy trzeba będzie zwrócić uwage na to żeby karta graficzna pasowała. Co o tym sądzisz?


(Longhorn2009) #6

Do gier największym ograniczeniem jest w twoim wypadku karta graficzna. Po wymianie na lepszy model, razem z Quadem nowe gry powinny działać płynnie. Oczywiście te lepiej zoptymalizowane. Takie GTA V ma w wymaganiach minimalnych właśnie Q6600.


(kusguwu) #7

Priorytetem dla mnie jest cs:go żeby chodził płynie w każdych warunkach, zeby nie bylo zadnych spadkow FPS.
W sumie to mi tylko zależy na CS:GO. Co polecacie zmodernizować w moim kompuetrze by uzyskać jak największą wydajność komputera własnie w tej grze. Obecniem miałem około 60FPS


(Longhorn2009) #8

CS GO to gra wykorzystująca bardziej procesor niż grafike. Q6600/Q6700 to koszt w okolicach 100-130zł + koszt pasty termprzewodzącej (np. Geild Extreme http://allegro.pl/pasta-termoprzewodzaca-gelid-extreme-8-5-w-mk-1g-i5803402824.html). Pozostaje tylko wątpliwość odnośnie zysku z modernizacji. Tutaj przykładowe porównanie z czasów świetności tych procków http://forum.pclab.pl/topic/635589-E6550-vs-Q6600-zegar-w-zegar/ Jak widać niskotaktowany Quad 2.4GHz ma zagrożenie w postaci podkręconych C2D. W twoim przypadku płyta jest niezbyt dobra pod OC, tą opcje bym odrzucił. Szczególnie, że twój Core 2 Duo już na starcie ma wysokie FSB 333MHz.