Jaki procesor do płyty głównej

Witam,
mam w posiadaniu starego kompa, płyta główna P5LD2 SE asus - chcę włożyć nowy cpu ale nie wiem jaki można wcisnąć. Czy płyta obsługuje x64?
Widełki od 200 zł do 400zł - jaki cpu polecacie ?

Proszę: https://www.asus.com/Motherboards/P5LD2_SE/HelpDesk_CPU/

Człowieku, to płyta z socketem 775. Żadnego “nowego” procesora tam nie włożysz - a kupno raczej tylko używanego na giełdzie. Płyta obsługuje procesory 64-bit.

Mówiąc nowy miałem na myśli lepszy od aktualnego (jakiś 2 rdzeniowy 2.8ghz)

Jaki masz obecnie?

Core 2 Duo E6600
znalazłem 2

jezzu dobrze że tu wpadłem bo ludzie się tu serio nie znają polecać pentium d albo celerona to trza mieć nasrane

  1. Jaki budżet
  2. Do czego będzie używany komputer
  3. Jaka jest reszta podzespołów zasilacz
    masz słabą płytę na podstawce LGA 755 inwestycja w nią nie jest warta żadnych pieniędzy
    najlepszy wyborem jest pentium g4400 z płytą h110 około 450-500zł + 4gb ddr4 2133 mhz 120zł i masz większą wydajność niż q9600 na 4.1ghz sprawdzone

nic mocniejszego w tą płytę nie włożysz jak Core 2 Duo E6700

Komp będzie tylko do podstawowych czynności, dla osoby starszej (mojej babci) nie musi być nie wiadomo jaki ma działać lepiej niż teraz. Budżet do 400zł zakup nowej płyty nie wchodzi w grę tylko nowy procek do aktualnej płyty.
Ram 2xddr2 =2GB
poprawka
intel pentium d 915
zasilacz 400 Wat
grafika 512 MB
2 hdd 250GB
No można jeszcze pomyśleć nad lepszym ramem

dobrze że masz pentiuma także poluj na tego core 2 duo e6700 na allegro koło 80zł i będziesz miał naprawdę odczuwalny skok wydajności
do tego kupujesz dysk ssd GOODRAM IRIDIUM PRO 240GB a stary wyrzucasz na szrot
dla starszej osoby polecam instalacje Windows 10 w wersji 64 w razie gdyby babcia nie ogarniała można łatwo włączyć tryb tabletowy co znacznie ułatwi sprawę do tego zalecane jest aby na ssd był instalowany przynajmniej win 7 lub najlepiej 8.1 także xp wista odpada na starcie bo są podobno problemy z ssd na xp i vista
także zalecam Windows 10

sory doczytałem że można podkręcać - dzięki za rady :slight_smile: