Jaki procesor do płyty głównej

(P_I_W_O_) #1

Witam,
mam w posiadaniu starego kompa, płyta główna P5LD2 SE asus - chcę włożyć nowy cpu ale nie wiem jaki można wcisnąć. Czy płyta obsługuje x64?
Widełki od 200 zł do 400zł - jaki cpu polecacie ?

(rgabrysiak) #2

Proszę: https://www.asus.com/Motherboards/P5LD2_SE/HelpDesk_CPU/

(Mark7) #3

Człowieku, to płyta z socketem 775. Żadnego “nowego” procesora tam nie włożysz - a kupno raczej tylko używanego na giełdzie. Płyta obsługuje procesory 64-bit.

(P_I_W_O_) #4

Mówiąc nowy miałem na myśli lepszy od aktualnego (jakiś 2 rdzeniowy 2.8ghz)

(rgabrysiak) #5

Jaki masz obecnie?

(P_I_W_O_) #6

Core 2 Duo E6600
znalazłem 2

(tobexor) #7

jezzu dobrze że tu wpadłem bo ludzie się tu serio nie znają polecać pentium d albo celerona to trza mieć nasrane

1. Jaki budżet
  2. Do czego będzie używany komputer
  3. Jaka jest reszta podzespołów zasilacz
    masz słabą płytę na podstawce LGA 755 inwestycja w nią nie jest warta żadnych pieniędzy
    najlepszy wyborem jest pentium g4400 z płytą h110 około 450-500zł + 4gb ddr4 2133 mhz 120zł i masz większą wydajność niż q9600 na 4.1ghz sprawdzone

nic mocniejszego w tą płytę nie włożysz jak Core 2 Duo E6700

(P_I_W_O_) #8

Komp będzie tylko do podstawowych czynności, dla osoby starszej (mojej babci) nie musi być nie wiadomo jaki ma działać lepiej niż teraz. Budżet do 400zł zakup nowej płyty nie wchodzi w grę tylko nowy procek do aktualnej płyty.
Ram 2xddr2 =2GB
poprawka
intel pentium d 915
zasilacz 400 Wat
grafika 512 MB
2 hdd 250GB
No można jeszcze pomyśleć nad lepszym ramem

(tobexor) #9

dobrze że masz pentiuma także poluj na tego core 2 duo e6700 na allegro koło 80zł i będziesz miał naprawdę odczuwalny skok wydajności
do tego kupujesz dysk ssd GOODRAM IRIDIUM PRO 240GB a stary wyrzucasz na szrot
dla starszej osoby polecam instalacje Windows 10 w wersji 64 w razie gdyby babcia nie ogarniała można łatwo włączyć tryb tabletowy co znacznie ułatwi sprawę do tego zalecane jest aby na ssd był instalowany przynajmniej win 7 lub najlepiej 8.1 także xp wista odpada na starcie bo są podobno problemy z ssd na xp i vista
także zalecam Windows 10

(P_I_W_O_) #10

sory doczytałem że można podkręcać - dzięki za rady :slight_smile: