Jaki procesor do płyty

Witam, chcialbym sie dowiedziec jaki najlepszy procesor do plyty p5b deluxe.Pojdzie moze i3,i5,pentium?

Core2 Duo

kicha stary socket

1 polubienie

A wiesz moze jaki bedzie najlepszy? nie wejdzie czasami quad? i jaka bedzie wydajnosc?

Listę procesorów jakie możesz zamontować znajdziejsz tutaj.

1 polubienie

dziena a jaki twoim zdaniem bedzie najlepszy? cena nie gra roli

Tutaj już nie pomogę, podpowiem tylko w ten sposób - napisz jakie pozostałe podzespoły masz i w jakim celu szukasz nowego procesora. Być może wymiana obecnego na nowy będzie nieopłacalna.

procesora zadnego nie mam, tak samo z dyskiem mam w kostki gail 1gb ta plyte, jakis tam wentylator i https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-9800-gtx-512mb-en9800gtx-dktop-htdi-512m-a-198957/-karta graficzna a komputer najbardziej pod wydajnosc, i czy moglbym streamowac z takiego komputerka? lol/mc

Tak jak mi kiedyś polecano Intel Pentium G4560 to socket 1151 (pozwoli od na przejście na i3 i5) sam procek mimo że jest tylko dwu rdzeniowy (4 wątki) często jest w testach gier , zobacz zresztą na ilość kupionych sztuk


NIESTETY nie da sie kupić fajnego amd w tej lub podobnej cenie.

do tego ramu ddr4 i płyta np. Asus z największą ilością kupień i komentarzy.
Już zapomiałem co konfígurowałem.

ale to napewno pojdzie? troche sie cykam kupic w ciemno. ogolnie moge tez kupic uzywany nie musi byc nowiutki ;D
dostalem takie cos co kolega wyzej napisal ;D https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5B_Deluxe/HelpDesk_CPU/

Pamiętaj o tym, że jakbyś sie zdecydował na tego Pentiuma G4560 to niektóre płyty wymagają aktualizacji BIOS’u (morele oferuje to przy składaniu zamówień), oczywiście mógłbyś to zrobić samemu, lecz bez odpowiedniego (innego) procesora to ci się nie uda :stuck_out_tongue:

1 polubienie

a może kupisz gotowca?
i napiszesz jak chodzi ?

www.allegro.pl/fox-power-gamer-4x3-8g-8gb-radeon-r7-2gb-1tb-dx12-i6571246056.html?fromVariant=6713542133

www.allegro.pl/komputer-q6600-4x2-4-windows-10-office-2010-fv-gwr-i6790753649.html
zintegrowane grafiki mają, trzeba by osobne dokupić
+450 do tego.

Takie gotowce nie są dobre z wielu powodów iż posiadają słaby zasilacz oraz reszta jest tak złożona by sklep na tym jak najwięcej na tym zarobił.Jest to kiepski sprzęt nie poleciłbym go.

1 polubienie

[quote=“xqerz, post:5, topic:527265, full:true”]
dziena a jaki twoim zdaniem bedzie najlepszy? cena nie gra roli
[/quote]Dziena znaczy tyle co dzięki, narazie.
Cena zawsze gra rolę.
Zacznijmy od początku. Jakie zastosowanie, jaki maksymalny budżet, jaki monitor i części już posiadasz (wymień skrupulatnie wszystkie)?

Najlepszą opcją dla tej płyty będzie zakup zmodowanego Xeona E5450 / X5450.
Zakup w Polsce to koszt ~120 złotych.

Aby procesor zadziałał, musisz przed jego instalacją sflashować BIOS z mokrokodem Xeonów.

Lepszym wyborem byłby Xeon E5450 SLBBM revE0, ale na chwilę obecną brak takowych w rozsądnej cenie (170zł to zdecydowanie za dużo). Możesz zamówić taki procesor z Chin (chociażby z AliExpress) - koszt to około 20-25USD za zmodowaną jednostkę. Wysyłka jest darmowa, ale swoje trzeba odczekać.

Po podkręceniu do 3600MHz (zazwyczaj wystarcza ustawienie FSB na 400MHz i napięcie 1,25V) taki procesor zapewni Ci komfortową pracę i przeglądanie internetu. Do nowych gier się nie nada.

Jeśli masz boxowe chłodzenie od Core2Duo z miedzianym rdzeniem, to ono da sobie radę z tym procesorem, ale cicho nie będzie.

1 polubienie

Tak jak wyżej :smiley:

Co to znaczy ??

LGA775 na pewno ma jakieś ograniczenia (tylko nie chce mi się wchodzić znowu na Wikipedia)
Ale filmik gry dynamicznie sceny nie spada poniżej 31 fps
"with GTX 750 ti. FPS in Doom, The Witcher 3, Rainbow Six Siege "

w Polsce to ponad 3 tysiące złotych

czemu zmodowany tylko tyle kosztuje ?

3000zł to ten procesor kosztował w roku 2008. Kupno nowego jest niemożliwe jak widać - wyszły z produkcji 8 lat temu…
Wszystkie dzisiejsze sztuki to albo używki zdemontowane ze stacji roboczych/serwerów, albo leżaki magazynowe.[quote=“gosciuW7, post:16, topic:527265”]
Co to znaczy ??
[/quote]
Wgrać BIOS zawierający microcody Xeonów (na chłopski rozum - instrukcje dla płyty głównej jak ma obsłużyć dany procesor). Proces niczym nie różni się od normalnej aktualizacji BIOSu.

Co do grania, rzecz jasna, można, zwłaszcza po overclockingu, ale nie będzie to najprzyjemniejsza rozrywka, zwłaszcza w tytułach obciążających mocno CPU.
Sytuację mogłaby poprawić płyta na chipsecie P45 obsługująca DDR3 i 16GB RAM, wtedy dałoby się wrzucić 8GB w dualu o taktowaniu nawet 2000MHz. Do tego dochodzi PCI-E w wersji 2.0

Xeon XE5450(podobno grzeje 120W) E5450 DDR2 1333mhz vs Pentium G4520 DDR4

4C vs 2C
12M cache vs 3M cache
120zł vs 250zł

Szkoda tych ciastek, ale nie będe się wracać do staroci.
Mniejsza przepustowność i ograniczenia ramu.
Ten hack jest prosty - gdyby XEON był na ddr3 1666mhz to jeszcze bym o tym myślał.
Ta seria Intela nieźle się rozrosła jest nawet drorżej odd seri I7 … Ciekawe jakby to było grać na 24 wątkach hmm…

Nie wiem co sobie myślisz, ale Pentium G Kaby Lake nie da się zamontować na lga775.
Koniec, kropka. Trzeba zmieniać platformę, a za 120zł się nie uda.

wiem nie dopisałem

nowszy socket lepsze działanie (chyba) bo na testach pentiuma klatki spadały poniżej 30kl, a tu trzyma heh