Jaki procesor do unowoczesnienia staruszka?

Witam!

Ostatnio zabrałem sie za unowoczesnienie mojego drugiego kompa. jak podaje Everest posiadam płyte głowna DFI AK75-EC / Octek Rhino KT133A-ASP, mam problem z rozpoznaniem socketu ale jesli dobrze rozczytuje info to posiadam Socket A czyli Socket462.

Jaki proponujecie procesor o ile jeszcze jest mozliwe podlaczenie jakiegos w ogole? Oczywiscie niechodzi mi tam o jakis super sprzecik ale o jakas mała inwestycje. Jesli podałem za mało informacji to prosze napisac dodam co trzeba:)

Chyba nawet Athlon XP 2400+ wejdzie w takie coś. Tylko musisz załadować najnowszy bios.

No i nie podałeś jaki obecnie posiadasz procesor, to ważne bo może i nie będzie warto go wymieniać, wzrost wydajności może być minimalny.

AMD Duron 1000 MHz, wiec chyba kazdy nowszy bedzie lepszy? :smiley:

popatrz na allegro na pewno coś znajdziesz

a w jakiej cenie chciałbyś sie zmieścić??

Firma AMD już nie produkuje pod Socket A od ponad 2 lat. Powiem szczerze, że inwestycja w używany i niepewny procesor z Allegro nie jest wskazana, bo wiąże się z pewnym ryzykiem. Ja bym proponował zainwestować około 700zł w nowy komp, który rozbudujesz w przyszłości o takie elementy jakie tylko zechcesz.

Oczywiście jest to tylko moje prywatne zdanie i nie musisz się nim w jakikolwiek sposób kierować, kieruj się rachunkiem ekonomicznym :slight_smile:

http://allegro.pl/item445655132_sempron_2400_z_chlodzeniem_rybnik.html czy jest mozliwe podlaczenie tego procesora pod moja plyte glowna?