Jaki procesor do zestawu do gier

Witam.

Posiadam zestaw który służy do gier: Mam procek i3-4130 , grafika  Saphire R9 270, Pamięć 8 GB Ram. Zasilacz Corsair 450 W.  Postanowiłem wymienić procek na lepszy, żeby grać na ultra w takie gry jak: BF 4, BF Hardline, czy GTA V. Bo jednak ten i3-4130 nie do końca wyrabia na ultra ustawieniach.  Jaki procek byście mi polecali ?  Czy i5-4460 będzie wystarczający ? Czy może lepiej od razu coś bardziej konkretnego jak i5-4590 lub i5-4690 ? 

Jak masz kase bierz 4690k i go kręć, natomiast na twoim miejscu nie nastawiałbym sie ze pograsz na ultra na tej grafice, ot taka srednia półka.

najmocniejszy na jaki Ciebie stać :) 

najlepiej jak bez oc

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i54690-haswell-refresh-636604/

A nie będzie się przegrzewał na swoim firmowym chłodzeniu ?  Bo nie mam zamiaru zakładać jakiegoś dodatkowego chłodzenia. Będę używać tylko do gier…

Nie będzie, pod warunkiem że w obudowie nie masz piekarnika. 

raczej nie,możesz mu zmienić tylko pastę na coś lepszego ,a nie tą intelowską ,

właśni obudowa też jest ważna jak tam z przewiewem :slight_smile:

A czy i5-4460 nie będzie wystarczający żeby pograć na ultra ?  Jaka będzie różnica między i5-4460 a droższymi modelami ? 

Nie pograsz na ustawieniach ultra na tej karcie graficznej. Procesor to tylko jeden z elementów. Możesz wziąć tańszy.

Więc myślę że do tej grafiki ten i5-4460 chyba w zupełności wystarczy co ? Jeśli te droższe przy tej karcie i tak nic więcej nie zdziałają .  Zgadza się ?

W miejscach w grze zależnych od procesora będzie trochę lepiej na szybszym modelu, ale przez większość czasu to karta graficzna odgrywa główną rolę. 

każdy z nich wystarczy :slight_smile:

tutaj grafika ma znaczenie w przypadku tych gier :slight_smile: