Jaki procesor dobrać pod LGA775?

Witam !
Jaki procek mogę wrzucić na LGA 775 do tego zestawu:
-płyta DELLA 0GH911
-karta radek 4800 1gb
-zasilacz DELL 400w
-ramy 4x1gb ddr2
-aktualny procek core 2 duo 6300 1.86
Cena nie gra roli :smiley: Chłodzenie jakieś boxowe delowskie

Jak cena nie gra roli, to nowy Ryazanz całością :wink:

BARDZO stara platforma, jeżeli chcesz inwestować, to szukaj coś z Core 2 Quad Q8400S lub podobne 65 W, płyta chyba pójdzie, może będzie bios do aktualizacji, no i nie wiem czy jest sens z taka grafiką się bawić, też by trzeba wymienić i dowalić ze 2x2 gb ramu… do 6gb, bo 4 niezbyt wiele poza biurowymi.
PS> GDYBYŚ chciał jednak kupować, to bieraj używki, procek i ram w zasadzie jest bezpieczny.

Dokładnie. zestaw stary, najtaniej wyjdzie używany Intel i5 3 generacji. Dobry stosunek cena/jakość.
A do obecnej płyty tylko core 2 Duo 1066 FSB lub Core 2 Extreme 1066 fsb. czyli E7500 powinien pójść, a na serwisie akcyjnym to koszt 10zł lub e7600 za 16-20 zł.

Intel i5 3 generacji najtaniej nie wyjdzie, bo będzie kosztować więcej niż C2D :wink:

Konfiguracji nie ma co demonizować. Podobny zestaw trafił do mojej babci, której wykorzystanie komputera sprowadza się do poczty, oglądania zdjęć z płyt CD i sporadycznego przeglądania internetu. Wszystko działa bez zarzutów, więc pomimo zabytkowości takiego kompa, do podstawowych zastosowań jest idealny :slight_smile:

Jeden z moich komputerów to komputer z LGA 775 i działa… wyśmienicie! To może i stara platforma, ale wszystko zależy do czego.
I z czym. U mnie z 8 GB RAM, systemowym dyskiem SSD, kartą nVidia 450GTS i procesorem Celeron E3400 podkręconym do 3,5 GHz. Efekt jest taki, że absolutnie nic nie przycina w tych zastosowaniach, do których ja go używam. System uruchamia się w ok. 10 sekund, chrome z otwartymi 100 zakładkami, do tego na drugim monitorze leci na żywo TV VOD HD z player.pl… a procesor się nudzi :wink: (normalnie ok. 2% użycia, przy VOD HD ok. 40% użycia). Gra “Vanishing of Ethan Carter”? Proszę bardzo. Niedawno przeszedłem całą przy pełnej rozdzielczości mojego monitora (nie, nie jest to FHD).
Jak ktoś nie gra w nowe gry, to nie widzę problemu.
Dlatego też uważam pytanie autora za zasadne. Trzeba zobaczyć jakie procesory obsługuje ta płyta główna, a także czy obsłuży procesor 45 nm (obecny to 65 nm). Jeśli tak, to polecam Core 2 Quad Q9650, no ale to trzeba sprawdzić.
Jeśli do tej płyty jest modowany BIOS, to można też pokusić się o serwerowy modowany Xeon (np. E5450), ale to już jest zabawa, nikt nie da gwarancji na 100%, że pójdzie. (https://www.delidded.com/)

Jeden z moich komputerów to komputer z LGA 775 i działa… wyśmienicie! To może i stara platforma, ale wszystko zależy do czego.
I z czym. U mnie z 8 GB RAM, systemowym dyskiem SSD, kartą nVidia 450GTS i procesorem Celeron E3400 podkręconym do 3,5 GHz. Efekt jest taki, że absolutnie nic nie przycina w tych zastosowaniach, do których ja go używam. System uruchamia się w ok. 10 sekund, chrome z otwartymi 100 zakładkami, do tego na drugim monitorze leci na żywo TV VOD HD z player.pl… a procesor się nudzi :wink: (normalnie ok. 2% użycia, przy VOD HD ok. 40% użycia). Gra “Vanishing of Ethan Carter”? Proszę bardzo. Niedawno przeszedłem całą przy pełnej rozdzielczości mojego monitora (nie, nie jest to FHD).
Jak ktoś nie gra w nowe gry, to nie widzę problemu.
Dlatego też uważam pytanie autora za zasadne. Trzeba zobaczyć jakie procesory obsługuje ta płyta główna, a także czy obsłuży procesor 45 nm (obecny to 65 nm). Jeśli tak, to polecam Core 2 Quad Q9650, no ale to trzeba sprawdzić.
Jeśli do tej płyty jest modowany BIOS, to można też pokusić się o serwerowy modowany Xeon (np. E5450), ale to już jest zabawa, nikt nie da gwarancji na 100%, że pójdzie. (https://www.delidded.com/)

Podobno Dell Precision 390 maksymalnie obsłuży Q6600, gdzie indziej widziałem informację, że Xeon X3230 też da radę. Jeśli znajdziesz za niewielką kasę to możesz spróbować.

Te Delle Precision występowały w 3 różnych wersjach płyty głównej i obsługują różny sprzęt. Oczywiście sam Dell nie ułatwia i nie publikuje żadnej informacji o kompatybilności, bo dla nich procesor który był wsadzony przy produkcji jest jedynym oficjalnie wspieranym i tyle.

W zeszłym roku zmieniałem pentium 4 na @6600 z większym chłodzeniem za 129 zł z przesyłką. Właściciel nie umiał się nacieszyć. Nie grając w wymagane gry do netu spokojnie wystarczy. Tyle, że ta płyta Della może go nie obsłużyć.