Jaki procesor kupić?

Witam. Mam procesor Intel Celeron DualCore E3400 i płytę główną Foxconn G31MVP. Dałoby się kupić lepszy procek bez wymiany mobo? Jeżeli nie, to jakie mobo kupić?

Pewnie by się dało ale inwestycja w stary socket (LGA775) to niezbyt dobry pomysł.

Wiem, dlatego proszę o poradę jaką nową płytę i procesor kupić, tak aby ze sobą “współpracowały” (do 300zł).

Najtańszy sensowny zestaw to MSI B75A-E33

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/4743126

  • Celeron G1610

Przekracza to nieco 300zł, ale za stare części coś dostaniesz. Możesz też poszukać tańszego używanego Celerona G520.

Dysk i DVD masz na SATA? Współczesne płyty, w tym ta MSI, nie posiadają już wejścia ATA (poza wyjątkami).

Tylko jeśli autor ma stare pamięci DRR2 to będzie musiał jeszcze doliczyć do całości nowe pamięci :wink:

To dość oczywiste, ale może rzeczywiście trzeba było napisać o tym. W każdym razie wymiana będzie bezpłatna jeśli pozostanie przy tej samej pojemności.

Ten pc aż tak stary nie jest, dvd i dysk jest pod sata. Niestety pamięci mam ddr2 :frowning:

Więc przy zmianie płyty i kupnie procesora będziesz musiał kupić nowe pamięci. A wtedy w 300 zł raczej się nie zmieścisz.

No to super pocieszenie. Narazie ten pc mi wystarcza, ale jeszcze trochę nazbieram kasy (ok 700-800zł) i wtedy już wymienię te części. Próbowałem OC tego procka, ale z niego niestety można mało wyciągnąć :frowning:

Podkręcać tego procesora nie ma sensu, wzrostu wydajności jakiegoś wielkiego nie będzie.

Uzbieraj trochę więcej funduszy i pomyśl o nowszym sprzęcie (ze starego też możesz coś przełożyć). Nie ma sensu kupować nic na siłę.

W tym co mam teraz, siedzi GeForce GT430, więc jego na pewno nie wymienię. Po wymianie procesora na lepszy, płyty i RAM’u będzie duży wzrost wydajności (w porównaniu do mojego obecnego zestawu, elementy są w pierwszym poście, mam jeszcze do tego 2GB DDR2 RAM Kingstone’a)?

Lepszy i duży wzrost to pojęcia względne. Dla każdego oznaczają co innego.

Wymieniając podzespoły na nowsze jakiś wzrost wydajności powinien być ale jak duży to zależy od tego o jakich konkretnie nowych podzespołach mówimy.