Jaki procesor LGA775 do płyty EPoX?

Witam,

Chciałbym do posiadanej płyty EPox EP-5PLAI wstawić procesor o możliwie jak największej częstotliwości, a że nie chcę “kupować kota w worku” to proszę o doradzenie. Który z poniższych typów byłby najlepszy:

Penitum D

czy

Pentium 4 ?

Myślałem na TYM albo TYM , ewentualnie TEN. A może jakiś inny? Wolałbym uniknąć “farelek” typu Prescott, ale to nie warunek.

ile masz kasy?? nie warto pakować w tego shrota kasy, te procesory to są do niczego…

Komputer chciałbym zmienić gdzieś w przyszłym roku, a do tego czasu unowocześnić go ile się da. Co więc byś proponował piotrekplay?, zobaczę czy mnie na to stać :slight_smile:

stata kasy, lepiej sprzedać to co masz i kupić coś nowego…

Pentium Dual Core E2160 + chłodzenie

Abit IP35-E

1GB GoodRam PRO900

Pentium 4 D, chociaż tak jak mówi mój poprzednik… lepiej sprzedaj, albo poczekaj do tego przyszłego roku jak będziesz miał kasę. Nie ma sensu w inwestowanie w nieaktualną technologię…

Więc napisz za rok

Dużo się zmieni.

Tak samo jak moi przedmówcy odradzam ci inwestowanie w ten sprzęt.

Po prostu nie warto.

Spróbuj sprzedać ten komputer i kupić coś taniego pod AM2.

Ok. Skoro tak mówicie… to pomyślę o wymianie kompa już teraz.

Musiałem trochę poczytać na temat tych “dwurdzeniówek”. Nie wiem czy dobrze rozumuję, czy ta częstotoliwość 1,8GHz w E2160 to jest na rdzeń czy na całość? a jeśli na rdzeń to czy są procki z częstotliwością powyżej 2 GHz na rdzeń?

Na rdzeń.

Oczywiście.

jest na jeden rdzeń, proc ma dwa rdzenie taktujące z szybkością 1,8GHz KAŻDY, tego się nie sumuje ani nie mnoży…

tak są, nawet chyba do 3,6 GHz w Pentium D, ale na to się nie patrz, to puste MHz. Najszybszy proc z rodziny C2D to C2D E6850 z taktowaniem 3GHz i z rodziny AMD x2 6000+ też z zegarem.

Są jeszcze proce 4 rdzeniowe - Core 2 Extreme i Intel Xeon DP X5365 3GHz

Proce 2 rdzeniowe jakie opłaca sie kupować to:

:arrow: AMD Athlon x2

:arrow: Pentium Dual Core ( nie mylić z Pentium D :!: )

:arrow: Core 2 Duo