Jaki procesor? Pentium G4600 vs G4560

Planuję zakup procesora do komputera i się zastanawiam który lepiej Pentium G4600 czy G4560.
G4600 wydaje mi się że lepszy, ale jest tańszy i mniej popularny. Dlaczego tak jest? Może G4560 jest w czymś lepszy? Albo droższy przez tą popularność i mniejszą dostępność? Bo jednak nie rozumiem.

Patrząc czysto teoretycznie to 4600 jest lepszy. Dlatego, że ma większe taktowanie i mniejsze TDP. Przyrównując te 2 procesory to ten o wyższym taktowaniu daje większą wydajność ogólną. Mniejsze TDP przekłada się na mniejszy pobór energii. To z kolei spowoduje, że procesor powinien mniej się grzać niż 4560. Sprawdź jaka jest cenowa różnica między tymi Pentiumami a najtańszym procesorem i3. W przypadku zastosowania procesora i3 KabyLake powinna być dużo wyższa wydajność, a cena może być większa niewiele w stosunku do Pentiuma. Procesory Pentium / Celeron raczej nadają się do zastosowania biurowego, a do innych celów już ciężej.

Różnica między pentiumami to ok. 40zł, a miedzy g4600 a i3 jest ok 150-200zł różnicy

W tym wypadku G4600 oczywiście będzie minimalnie szybszy i ma lepszą zintegrowaną grafikę. Dopłata do i3 jest nieopłacalna jeśli chodzi o 7gen.

Bo kiedyś G4560 był tańszy, a wskaźniki popularności zostały.
Ewentualnie ktoś czyta jakieś stare artykuły i nieświadomie kupuje gorszy produkt.

G4600 jest lepszy i tańszy, nie ma tu żadnych haczyków.

1 polubienie

Ja kupiłem G4600 oraz radeona RX 560 4GB i jestem zadowolony.