Jaki procesor pod AM2?

Masz wyraźnie napisane , na stronie producenta …

kross21 , z tego wynika, że nie bardzo umiesz czytać tych specyfikacji… :wink:

Przepraszam, moja wina teraz dopiero zauważyłem, że max to 9850 :wink:

Otóż Phenom II X4 955, 95w na biosie F6H, tylko praktycznie nie można dostać tej 95-tki.

Dodane 27.01.2012 (Pt) 22:19

No po raz kolejny źle spojrzałeś. Patrz na AM3

ten phenom jest na www.amazon.co.uk/ ale nie ma sensu go sciagac do polski :smiley:

Też mam takie zdanie:). To w końcu co polecacie? Ma ktoś może Athlon’a II X4 645 i opowie mi jak się sprawuje? Czy może brać Phenom’a II X4 840?

Wystarczy wejść w: OBSŁUGA CPU i tam sprawdzać, ale ułatwie zadanie i wyślę link: http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2607

A sprawdza się to tak: Obok procka masz tam wersję biosu, jeżeli obok jakiegoś procka jest wpisana jakaś wersja biosu, to mobo obsłuży, jeżeli jest napisane N/A, to nie obsłuży - proste? ;>

Phenom II X4 840 to tak naprawdę Athlon II X4 o taktowaniu 3,2GHz (czyli odpowiadałby nieistniejącemu modelowi 650). Jedyna różnica między nimi to 100MHz, czyli żadna. Do R6850 będzie to jedyny rozsądny wybór pod Twoją płytę główną.

Szkoda, że nie obsługuje Phenoma II 960T, wtedy wybór byłby oczywisty :slight_smile:

No właśnie wielka szkoda. to teraz kwestia Athlon II X4 645 czy Phenom II X4 840

Pisałem, że bez różnicy, czyli bierz co tańsze.

Czyli Athlon:). Nie będzie wąski gardłem dla GPU?

Będzie, ale na tej płycie nic nie zdziałasz lepszego… Trzeba by proca za tyle co karta kosztowała.

Wiesz, na i5-2500K@4,5GHz na pewno będziesz miał więcej FPS (w zależności od gry, niektóre lubią bardzo mocne CPU, inne niekoniecznie), ale wiadomo, że nie każdego stać. Athlon II X4 + Radeon 6850 to całkiem rozsądne połączenie, będziesz zadowolony. Oczywiście najlepiej jakbyś dozbierał do nowej platformy, choćby i3-2100 + tanią płytę na chipsecie H61 (niecałe 700zł). Rozumiem, że na dzień dzisiejszy brakuje Ci trzech stów, możesz się zastanowić w ile dałbyś radę tyle uzbierać.

Co do uzbierania, to może bym uzbierał te 500 zł maks. Nie wiem czy by coś wpadło więcej. Załóżmy, że brałbym athlona II X4 645, to będzie on wolniej chodził na mojej aktualnie płycie, niż na nowej z AM3/AM3+?

Moja konfiguracja to :

Typ procesora AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+

Nazwa płyty głównej Asus M2N68-AM SE (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta wideo NVIDIA GeForce 7900 GTX (512 MB)

Zasilacz OCZ 500W

RAM 4GB

Dysk Seagate Barracuda 120GB

a pytanie to jaki procesor byście proponowali, chodzi mi o optymalne opcje, cena nie gra różnicy.

Pozdrawiam

lord43 , Tutaj masz listę obsługiwanych procesorów, najmocniejsze co wejdzie to Phenom II X6 1090T

Jednak w stosunku do reszty sprzętu, myślę, że takie coś starczy http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x4-620-i2413734995.html

Chciałbym taki którego cena byłaby współmierna do jakości.

Żebym mogł spokojnie bez zacięć ogladać filmy w jakości full hd, jak i zagrac płynnie w takie gry jak Gothic 3 czy Wiedźmin