Jaki procesor pod AM2?

Witam,

chcę złożyć dosyć szybkiego kompa, który by się nadawał do gier. Nie stać mnie na zbudowanie nowej platformy, więc chcę dokupić tylko procesor do starej płyty głównej z AM2, do którego i tak muszę dozbierać. Niedawno dokupiłem RAM (2GB 800MHz), zasilacz XFX Core 550w oraz kartę graficzną MSI R6850 PE/OC CYCLONE. Chcę, żeby procek współgrał z kartą, która nie jest byle jaka.

Mój aktualny sprzęt:

Procesor: Athlon 64 X2 4400+ bez oc

Płyta główna: GIGABYTE GA-M56S-S3

RAM: 3,5GB DDR2 - 3 kości: 1GB 667, 512MB 533, 2GB 800

Karta graficzna: MSI R6850 PE/OC CYCLONE

Zasilacz: XFX Core 550w

P.S Szukałem już Phenoma II X4 955 95w, ale jest niedostępny praktycznie, więc pozostały mi wasze propozycję, liczę na waszą pomoc:)

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2607 Lista obsługiwanych procesorów

…To akurat wiem, ale jaki doradzicie?

najlepiej któryś wyprodukowany w procesie nanometrycznym 90mm

ten x2 6000 byłby chyba najlepszy z TDP 89

Athlon II X4 640 w rewizji C3 :slight_smile:

Phenom II X4 850

Polecam z serca i kieszeni, procesor Sempron SDH1250IAA4DP na złącze AM2, ponieważ zawiera nowe jednostki SSE2 i SSE3, które konieczne są dla uruchomienia nowych gier, ponadto CPU jest wykonany 65nm więc jest energooszczędny (45W) w porównaniu do procesu technologicznego 90nm i procesorów wielordzeniowych nawet w mniejszym wymiarze technologi. Jeśli zależy tobie na niskim rachunku za prąd elektryczny, to tańszego procesora nie znajdziesz w ramach kompromisu między wydajnością a ceną na gniazdo AM2 dla potrzeb gier.

Dziękuję za uwagę.

Masz może jakieś testy tego semprona? Nie będzie ograniczał karty?

Każdy procek pod AM2 będzie ograniczał tą kartę… Musiałbyś mieć płytę na AM3/1155 żeby nie ograniczać tej grafy.

Bierz któregokolwiek Athlona II X4 (ewentualnie ‘pseudo’ Phenoma II X4 840/850 - zależy jak cenowo wyjdą). Jak czytam niektóre posty, aż mi się słabo robi :wink:

Bo to nie taki normalny Phenom ( wszystkie są na AM3 ) Wiadomo mniejsza wydajność (minimalnie, ale jest )

Czy aby na pewno? Mi się wydaje, że nie.

To źle Ci się wydaje. Niektóre proce spod AM3/1155 będą ją ograniczały.

No chyba ,że wycisniesz minimum 4.0 Ghz wzwyż, inaczej cały czas procesor będzie ograniczał procesor. Jeszcze jakby można by tutaj wsadzić jakiegos 4-rdzeniowca, to może może. Ale w takim przypadku nic nie poradzisz, tylko nowa płyta + procesor wchodzi w grę .

Koledzy z innego forum ,proponawali mi OC 3.8 GHZ + 6770/6790, żeby procesor nie ograniczał karty. I jest nieopłacalnym kupywanie nowego proca do tej grafiki.

kross21 , 4 rdzeniowca właśnie można wsadzić:)

Najpierw musiałby kupić nowe mobo , bo jego nie obsługuje 4 rdzeniowców, a to kolejny koszt.

wez czlowieku sie nie wypowiadaj bo jasno widac ze obsluguje 4 jajowce, phenoma czy athlona

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2607

jak nie obsłuży 4 jajek jak obsłuży, przecież przykładowo taki phenom II X4 840, moje mobo obsłuży, tylko, że na biosie F6H

A więc tak, to jest max , jakie Ci wejdzie AMD Phenom II X4 920.

rradek ,

I co do Ciebie, to zauważyłęm tylko pierwsze 2 socekty czyli AM2 i AM3. A ookazało się ,że na dole jest am2+.

o boże, co ty gadasz chlopie… AMD Phenom II X4 920 mu akurat nie wejdzie, wez sie ogarnij