Jaki procesor pod płytę główną

Witam .

Mam pytanie do Was , mianowicie jaki procesor najmocniejszy mogę włożyć do płyty głównej mojego Dell-a D630.

Model płyty głównej 0KU184(microprocesor)

Mam do wyboru dwie takie płyty ,

w jednej jest grafika Intel-a , model: Mobile Intel 965 Express Chipset Family z procesorem Intel Core 2 Duo T7700 2.4GHz /4MB

w drugiej jest grafika : NVIDIA Quadro NVS 135M z procesorem Intel Core 2 Duo T8300 2.4GHz / 3MB

Którą grafikę sobie zostawić (wiem ,że pierwsza jest zintegrowana ,druga dedykowana) chodzi mi , która jest szybsza ,wydajniejsza

no i procek jaki najlepszy dokupić ,żeby to współgrało .

Pozdrawiam.

Czyli pytasz o modernizację procka czy całej płyty? Bo procek możesz włożyć serii T9000 np T9300. Grafika quadro przy typowych zastosowaniach czy w grach nie da ci żadnych korzyści.

No tak ,ale czy mi to coś da ( wymiana procka ) jak w teście wydajności najniższa nota jest na grafice .

Zależy w jakich zastosowaniach chcesz poprawić wydajność. Jeśli w grach to na pewno quadro jak mówiłem nic nie zmieni, bo to grafa do programów profesjonalnych. Do korzystania z internetu czy prac biurowych gma950 jeszcze nadaje się pomimo niskich ocen. 

Witam.

Dziekuje za rady ,to jeszcze powiedzcie mi ktory procesor wybrac , ten

T7700 ma wieksza pamiec cache 4M , T8300 ma cache 3M, ale znowu ten drugi czyli T8300 ma lepsza technologie wytwarzania 45 nm ,podczas gdy T7700 ma 65 nm , max temp. T8300 105 stopni , T7700 100 stopni.

Ktory wybrac?