Jaki procesor pod s775

Witam :slight_smile:

Tak jak w temacie jaki procesor pod s775 polecacie do kwoty ~500 zł ? Reszta sprzętu w podpisie, komputer używam głównie do grania, przeglądania Internetu itp.

http://www.proline.pl/?p=CORE2QUAD+Q8300+2.5 jeśli twoja płyta główna go obsłuży to ten tylko zwróć uwagę że socet 775 od intela był dość długo na rynku najstarsze wersje sięgają pentium 4 nawet wiec lepiej zapoznaj się ze specyfikacją płyty głównej na stronie producenta

Na stronie Asrock’a pisze, że moja płyta główna ma takie wymagania co do procesora:

Czyli powinno pasować ?

raczej nie powinno być problemów :wink:

Po pierwsze Q8300 w tej cenie jest bez sensu. Już lepiej szukać używanego Q6600 za nieco ponad 300zł.

Po drugie po co ci mocniejszy procesor do gier, jak masz słabą kartę graficzną? W grach nie zauważysz różnicy po zmianie procesora.

Po trzecie zasilacz jest słaby.

Sugerowałbym raczej sprzedaż tych podzespołów i kupno czegoś na Phenomie X4 955, lub Core i3, ewentualnie Athlonie II X3, jeśli zabraknie funduszy.

Lista obsługiwanych procesorów: http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=G41M-S.

Fakt zasiłka do wymiany. Grafika też.

Zgodzę się z kolegą “vanderneels”. Sprzedaj to co masz i zaopatrz się a coś od AMD.

Jeśli chodzi o polecanie czegoś czy nie polecanie to ja np. nie polecam AMD. Fakt może kosztuje mniej, ale za to sporo gorzej działa niż Intel. Trochę już w informatyce siedzę (nie chwaląc się w żadnym razie) i uważam, że jeżeli chodzi o sprzęt to liczby nie grają tutaj roli. Nic nie daje to, że z AMD kupimy procesor 4x 3.4 GHz skoro on i tak będzie słabszy od np. 4x 2.5 ghz od intela. Co do jednego tutaj muszę się zgodzić. W przypadku sprzętu kolegi wymiana samego procesora na mocniejszy poskutkuje najprędzej przeciążeniem / spaleniem zasilacza. Płyta główna również opiera się na starym już dziś chipsecie, więc według mnie trzeba sprzedać ten sprzęt i kupić drugi najlepiej już nowszy niż s775. Na przykład Corei3 drogim rozwiązaniem nie jest, a i bardzo sensownym ze względu na rdzeń graficzny w procesorze, który dość znacząco wpływa na osiągi. Polecam np. taki procesorek: http://agito.pl/procesory/intel-core-i3 … 297-458959 no i do tego resztę części. Nie polecam natomiast rozwiązań AMD. Przepraszam, że trochę mocno się rozpisałem, ale cóż…

Teraz to ty thommy podałeś nieopłacalne rozwiązanie, zmiana platformy łącznie z płytą i pamięciami po to, żeby mieć de facto 2-rdzeniowy procesor poprzedniej generacji (najnowsze to seria 2000) z tak naprawde tandetną grafiką zintegrowaną. Do tego autor określił w pierwszym poście budżet na 500zł, więc twoja rada z tym i3 jest zbyteczna.

co do zasilacz czemu słaby posiadam QuadCore Intel Core 2 Quad, 2833 MHz 4096 MB Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB) X-Fi Xtreme Fidelity Audio Processor VideoMate T750 dysk

5 wentylatorów zasilacz coolmaster 500 zero problemuw

Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile: .Chodzi mi o to, żeby po kolei wymieniać procesor, grafikę itp, ponieważ jak ostatnio pisałem tu o wymianie grafiki uświadomiliście mnie że mój teraźniejszy procesor będzie ją bardzo ograniczał dlatego najpierw procesor i tak po kolei. A na wymianę komputera to nie mam za dużo funduszy. A co do części to wolałbym nowe.

Mam jeszcze taki problem :frowning: , w niektórych grach np przy większym wybuchu dźwięk przerywa, nie wiem czego to może być wina ? Pozdrawiam

do 500zł cieżko jest coś kupić sensownego ale… możesz poszukać q8300 lub q6600 (to są najsensowniejsze rozwiążania) czasami można je znaleść w cenie ok 300-350 zł więc i na zasilacz troche kasy będzie. oczywiście mówie o allegro :wink: sam mam q8300 ale troche podgonionego (do 3GHz) i uważam że do gier starczy. a ze zmianą po kolei- oprócz grafiku, obudowy i zasilacza nic nie bedzie pasować do nowego kompa(musisz zmienić płyte, procesor i pamięci)

Jak chcesz zaoszczędzić, to możesz np. kupić GF8800GT lub GTS

http://www.frazpc.pl/b/280931/

A do tego zasilacz:

http://www.techplanet.pl/produkty/zasil … 13827.html

Na pewno będzie szybciej, a procesor wystarczy do tej karty.

Druga opcja to wymiana podzespołów.

Sprzedajesz na allegro E3200 @ 3,0Ghz (~80zł) Asrock G41M-S (~90zł) Zotac nvidia GeForce 9500GT 512MB (~80zł) Modecom logic 500w (~20zł) 4GB ram DDR2 (~130zł), co razem daje 400zł.

Dokładasz te 500zł i masz ~900zł na nowe podespoły:

(ceny z proline)

Phenom II X4 955 - 360zł

Asus M4A88T-M - 270zł

4GB Goodram ddr3 - 130zł

Seasonic 400W - 130zł (w techplanet)

razem 890zł

albo

Core i3-540 - 350zł

Asus P7H55-M - 280zł

4GB Goodram ddr3 - 130zł

Seasonic 400W - 130zł (w techplanet)

razem 890zł

Oba zestawy mają zintegrowaną grafikę, więc musiałbyś dozbierać trochę i kupić potem coś porządnego, albo zostawić na razie 9500GT.

Jakbyś miał teraz te 100zł więcej to starczyłoby na Core i3-2100.

Można też kupić tańszy zasilacz Fortron 400W, na allegro ~80zł.

W takim razie czy ten Seasonic 400W wystarczy na jakąś mocniejszą, bardziej wymagającą grafikę ? Jeśli nie to poprosiłbym o jakiś link do allegro z wystarczającym zasilaczem. :slight_smile: