Jaki procesor pod socket LGA1155

Witam,

Pytanko odnośnie pacjenta:
Lenovo ThinkCentre Edge72

Z tego co wyczytałem, obecnie jest on w konfiguracji:
Procesor: Intel Pentium G645
Socket: FCLGA1155
Chipset: Intel H61
12 GB Ram
Grafika zintegrowana

Specyfikacja na stronie producenta jest tutaj:
https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/pd024645

Pytanie brzmi: czy, a jeśli tak to na jaki, warto wymienić w nim procesor?

Wstępnie znalazłem taką aukcję:

Myślicie, że to dobry pomysł?? Czy może macie jakieś lepsze propozycje?

Wg rozpiski możesz wsadzić nawet Core i7 3770 i będzie wsio ok. Dla pewności zaktualizuj BIOS. Narzędzie jest dostępne na stronie producenta.

3470 to w sumie chyba najsensowniejsza opcja na ulepszenie. I7 używane wszystkie są zdecydowanie zbyt drogie względem I5

BIOS już w najnowszej wersji: F1KT72A, pewnie przy procesorach z tamtego okresu nie ma to wielkiego znaczenia, ale z drugiej strony nie zaszkodzi.
Przed i7 3770 powstrzymuje mnie właśnie cena, robi się ponad 500 zł, a to już sporo, chyba lepiej taką kasę byłoby już włożyć w SSD, albo w jakąś dedykowaną kartę graficzną.

Fakt 200 zł różnicy, ale czy ja wiem czy nie warto? Komputera już bardziej nie rozbudujesz jeżeli chodzi o procesor. Ładujesz najmocniejszy jaki obecnie możesz dostać i kolejny upgrade Cię nie interesuje. Zamiast kupować dwa razy bierzesz raz i jesteś jeszcze bardziej do przodu. Za 200 zł więcej dostajesz 2x więcej wątków, a dedykowana karta graficzna, taka by ogólnie uciągnęła jakieś gry to od 400 zł wzwyż. Z używek niespecjalnie też coś zostało.

No chyba, że masz zamiar w niedługim czasie wymienić całą platformę.