Jaki Procesor wybrać? Socket775

Zgadzam się z Odyńcem. Jak to mówią kończ waść, wstydu oszczędź :wink:

Ja także popieram zdanie odyńca. Co do tematu zamiast kupno quada sprzedał bym płytę procka i ram ( chyba że masz ddr3 to zostaw ) dorzuciłbym trochę pieniążków i złożyłbym coś na 1150 np z pentiumem g 

Jeżeli terenowe auto miało by taka sama funkcjonalność, a przy tym większa moc. Było od renomowanego producenta. Mieściło w garażu i miało podobne koszty eksploatacji, a kosztowało by mniej Do tego było by wygodniejsze… To czemu nie? Tylko dlatego ze nazywa się terenowe?

Stacje robocze jak wymieniony przez ciebie Dell Precision mają karty graficzne AMD FirePro/NVIDIA Quadro i procesory Xeon które nie są przeznaczone do gier. Owszem są bardzo wydajne przy obliczeniach ale nie sądze że tego chce autor tematu :wink:

Ale zakładam ze grafikę autor już ma.

Nie są szybsze. Odpowiednikiem i7 4770 dla platformy LGA 1150 jest Xeon E3-1240 v3. Jedyna różnica między nimi to brak zintegrowanej grafiki w Xeonie i wyższe o 100 mHz taktowanie Turbo dla i7.

Starszych konstrukcji nie ma sensu porównywać, bo przegrywają wydajnością wątku. A to sie głównie liczy w grach.

 

Twoje rozwinięcie analogii do terenowego auta jest naprawdę porażająco głupie. Kompletnie nie zrozumiałeś co miałem na myśli. Straciłem ochotę na dyskusję z Tobą.

 

 

Przecież ta płyta świetnie nadaje się pod Xeona E54xx. Kumpel ma tę samą płytę i za moja namową przesiadł się na E5450, dorzucił pamieć 2x 4gb + GTX 660 i wszystko śmiga pięknie.

Fakt, że on nie jest zapalonym graczem, ale chyba taki zestaw poradzi sobie nawet z bardziej wymagającymi grami. 

 

Nie polecam Q6600 lub Q8200. Sam sprzedałem swojego i przesiadłem się na E5420,  wydajność większa, nowsza technologia, a cena ta sama, więc po co brnąć w stare prądożerne i często już wyeksploatowane procesory. 

Ja też nie polecam żadnego Core2duo/wuad i pomyśl nad jakimś xeonem. Dużo taniej, mniej energii ciągnie i wydajniej :wink:

Kupno stacji roboczej do gier, tego jeszcze nie było, dawno się tak nie uśmiałem. Kupowanie stacji roboczej do gier mija się z celem, potencjał tego komputera pozostanie niewykorzystany, 

Proszę oto filmik ( zobacz sobie opis poniżej ile klatek/s ) 

Karta graficzna za ponad 2000zł, i tylko 30 FPS na niskich detalach. Te karty są stworzone z myślą o profesjonalistach zajmujących się tworzeniem głównie grafiki, projektowania w CAD.

Jeśli dalej masz się spierać to proszę bardzo, chcesz po prostu komuś wcisnąć kit i tyle. Udowodnij mi że zestaw z Xeonem + Quadro będzie wydajniejszy chociażby od takiego i5 2500k + GTX 660.

 

Tylko nikt tu nie pisze o stacji roboczej tylko o zmianie procesora na Xeon serii 5400 - http://ark.intel.com/fr/products/series/33905#@All

Wystarczy wrzucić takiego E5420 albo E5450 wydajność tych procesorow przewyzsza swoich odpowiednikow w Intel Core 2 Quad, można porównac ich wydajnosci w PassMark - http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=1233&cmp[]=1236&cmp[]=1038 

 

A robi się to tak - http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_uruchomic_procesor_lga_771_na_plycie_lga_775

 

Czym mocniejszy Xeon tym mnie bedzie ograniczał wypasioną kartę graficzną.

 

A tutaj masz X5460 - http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Xeon+X5460+%40+3.16GHz&id=1297 , wydajnosc na poziomie I5 760, i on bezproblemowo obsłuzy takiego GTX 660.

 

 

ty na pewno kolego chciałeś odpowiedzieć na ten temat? Czy dalej się śmiejesz :wink:

CzarnyMisio, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

Ale ja zakładam, że użyjemy normalnej grafiki. Quadro zostawimi co najwyżej w drugim slocie jako akcelerator fizyki (jeżeli się da).

Autor tematu pisał o wymianie procesora. Więc zakładam, że mocną grafikę już ma.

Odpuść już :wink:

 

Przegapiłem część wątku stąd wyszło małe nieporozumienie, :-#

 

co nie zmienia, faktu, że wciąż polecam Xeona z serii 54xx. :wink:

Proponuję wrócić do meritum problemu i przestać offtopować…