Jaki procesor wybrać?

(Mithnick24) #1

Ciężko sie zdecydować jak widze takie coś Sempron z technologią wykonania Bartona http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4 ... 302b5f424f

albo i taki procek też wchodzi w gre

http://www.den.pl/product_info.php?cPat ... s_id=82877

(fiesta) #2

Tylko czemu to w grach :? :?

Napisz do czego będziesz stosował ten komputer ??

:arrow: Problemy

(Mithnick24) #3

W grach ,no bo za szybko chiałem napisać posta :slight_smile: a jesli chodzi o procesor to ma mi godnie zasłożyc leciwego athlona 2000xp palomino z któego niestety nie da sie nic wykręcić wiecej .Komputer ma służyc do płynnego grania w gry ,surfowania w internecie obróbki grafiki itp, Tak wiem jesli chodzi o gry to trzeba kartę grafiki wymienić ale mysle ze Ge Force 4200 Titanium narazie mi jeszcze wystarczy

(Admin) #4

Oba to straszna tandeta:

Sempron 3000+ BOX (Barton) 512k

czy zauważyłeś, że on ma tylko 2000 MHz więc

jak na tą cenę jest bardzo, a to bardzo kiepski.

Taka sama sytuacja z

AMD ATHLON XP 2600+

Tu taktowanie procesora jest tylko 1 917 MHz

Więc naprawde kiepskie.

Coś porządnego to np.

Intel Pentium 4 (S478) 2.26 GHz (FSB 533) BOX (Northwood)

• Większe taktowanie procesora - 2 266 MHz

• Większe taktowanie magistrali - 533 MHz

• Większy mniżnik - 17x

lub

Intel Celeron 2800 MHz bulk (Northwood)

• Większe taktowanie procesora - 2 800 MHz

• Większe taktowanie magistrali - 400 MHz

• Większy mniżnik - 28x

Porównaj i zobacz co jest lepsze ...

(system) #5

Z tych dwóch wskazanych przez Cibie procesorów polecam ci AMD Athlon 2600+. O Sempronie słyszałem wiele złego. Osobiście Ci polecam Athlon 3000+/64bit (cena z dn. dzisiejszego 559 zł) :smiley: Strzeż się produktów Intela, nie są warte swojej ceny !!

(Magik) #6

Chyba jednak ten pierwszy - Sempron 3000+.

Co prawda nie różni się praktycznie niczym od AthlonaXP 2600+ (odrobinę szybszy zegar - 2000MHz Sempron - 1917MHz Athlon i mnożnik 12 Sempron - 11,5 Athlon), ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę - gwarancję (36 mies. Sempron - 12 mies. Athlon).

Zresztą Sempron jest tak naprawdę rozwinięciem Athlona XP (Athlony już wycofano z produkcji i zastąpiły je Semprony). O ile pierwsze Semprony (na rdzeniu Thoroughbred B) to była kaszanka (głównie przez 256 kB pamięci cache L2), o tyle ten to już naprawdę dojrzała konstrukcja.

No tak, tylko że do tego procesora musiałby zmienić płytę główną. Te dwa, które podał, są na podstawce Socket A, a ten proponowany przez ciebie Socket 754.

(Czarno to widzę...) #7

Widzę, że znasz się na procesorach jak nikt. :smiley:

Ten XP jest oczywiście lepszym wyborem niż Sempron, bo cała

linia Sempronów to raczej nieporozumienie.

A nie lepiej byłoby już pomyśleć o platformie 64-bitowej i np. o procesorze AMD Athlon 64 3000+ ?

(system) #8

Czarno to widzę... widzę że myśłimy podobnie :smiley:

(:: MARIO ::) #9

Piotrwx

Athlon XP zje na sniadanko tego P4, a o Celeronach to juz moze niemówmy :x

Ten Sempron to tez nic ciekawego :confused:

(Mabakay) #10

Piszesz, że komputer ma być do gier, a żal Tobie kasy na nową, bardziej przyszłościową i co najważniejsze majacą sens w Twoim przypaku płyte. Wymieniajac swojego A2000XP na A2600XP to Ty tą różnice ledwo zauważysz.

IMO zmarnowana kasa.

(Qbek50) #11

albo kup Athlona 64 albo P4 Prescotta HT. Zależy ile masz sianka. Ja mam Prescotta i jest git. Nie żałuję pieniedzy. Nie kupuj żadnego Semprona oraz Celerona D. Największe mogiły.