Jaki procesor wybrać

chciałbym wymienić procesor z Celerona D na dwurdzeniowy Pentium D 820 , ale w żadnym sklepie nie ma go do kupienia. Moja płyta główna to Intel 865/848 Poproszę o wskazówki gdzie mogę go kupić albo jaki inny procesor mógłbym kupić żeby zwiększyć wydajność.

a słyszałeś o allegro.pl?

patrzyłem na allegro ale tam są tylko używane a mi chodzi o nowy jeszcze dodam ze mam Chipset Intel 848P czy na nim można zamontować inter Pentium D 820 :?: :?: :?: :?:

podaj nazwę płyty głównej?

Nowy a nie używany procesor sprzed 3-4 lat, chyba sobie żartujesz? Ciężko trafić, jedyna szansa to allegro.

Tzn. można trafić nowy, ale będzie strasznie drogi w takim sklepie. Podam przykład Pentiuma E2200, który chodzi teraz po 335-360 zł, czyli tyle samo, co nowy E5200 :confused: Jeszcze, jakbyś poczytał, to procesor ten wymaga chipsetu Intel 945/946, więc masz lipę z wymiany. Niżej zamieszczam linka do testów tego procka:

http://pclab.pl/art15696.html

Jeżeli chcesz wymieniać, to kup sobie lepiej jakieś Pentiuma jednordzeniowego, który da ci lepszą wydajność od tego Celerona. A i podaj jeszcze, czy Twoja płyta główna ma DDR czy SDR ??

Moja Nazwa płyty to Intel series 865/848 moja Płyta ma DDR dokładałem do 2 GB

Dodane 08.02.2009 (N) 13:12

A jaki procesor byście mi polecili taki żeby dawał jak największą wzrost wydajności na mojej karcie głownej

Dodane 08.02.2009 (N) 13:17

a czy procesor INTEL PENTIUM DUAL-CORE lub Pentium D

920 mogłyby działać na mojej płycie głównej l

Z tego co czytałem, Twój chipset nie obsłuży już procesorów dwurdzeniowych najnowszych, ale te powinno dać radę:

Intel® Pentium® D processor

Intel® Pentium® 4 processor supporting Hyper-Threading Technology

Intel® Celeron® D processor

Czyli Pentiumy D i Celerony D, jako dwurdzeniowe oraz zwykłe Pentiumy 4

Poniżej daję linka do dokładnej specyfikacji:

http://www.intel.com/products/chipsets/865g/index.htm

celerony d nie są dwurdzieniowe

celerony d nie ale pentium D tak

Dodane 09.02.2009 (Pn) 22:18

a gdzie mógłbym kupić używany pentium D lub czy dało by się kupić nowy pentium 4 Na allegro paczyłem na używane ale wszystkie aukcje się juz skończyły

Dodane 09.02.2009 (Pn) 22:22

ale czegoś tu nierozumię bo w instrukcji płyty głównej pisze ze jest chipset 848P a na okładce intel series 865/848 :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Ja mam Peniiuma D nadaje się co najwyżej do muzeum ale jakoś gry jeszcze ciągnie i to dość dobrze. Na allegro widziałem dziś aukcje, spokojnie możesz stamtąd brać. Tylko teraz po wzroście euri i dolara to ceny mnie aż przerażają…

Ale czy pentium D wejdzie na moją płytę specyfikacje masz powyżej bynajmiej wiem ze Pentium 4 wejdze ale czy pentium d

Dodane 10.02.2009 (Wt) 18:28

znalazłem na allegro ciekawą ofertę procesora Pentium 4 HT 2,8 Ghz czy byłby on dobry dla mojej płyty głównej czy mozna znaleźć jescze lepszy

Według mnie lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie sprzedanie tej płyty głównej i procesora, a zakup sobie płytę główną z socket AM2 i dokup jednordzeniowe Athlona 64 3500+, albo z nowej serii LE :slight_smile: Wydajność będzie bardzo znacząca, jeżeli chodzi o procesor jednordzeniowy. Potem będziesz mógł sobie, jakby co kupić dwurdzeniowego Athlona, jak ceny opadną :]

temat do zamknięcia