Jaki procesor wybrać?

Planuję złożenie komputera za około 3000zł. Wybrałem już kartę graficzną - GTX 1660, ale dalej zastanawiam się dalej nad procesorem
Powinienem wybrać Ryzena 5 2600, Intel core i5-9400f (który chyba preferuję) czy jakiś inny procesor w podobnej cenie? Zależy mi na wydajności w grach :slight_smile:

Zawsze jeśli chodzi o gry ja uważam że lepiej iść w stronę Intela. Posiadam AMD ale to raczej do pracy tylko na komputerze a nie jakichś wymagających zadań. Nie chcesz już pójść w i7 ?

Pokazałbyś cały set ;-)? Może coś lepiej się da, co do i5… nie jest zła, wydajnościowo nieco ponad amd, ale tylko 6…rdzeni to raczej takie rozsądne minimum (lub 8 wątków). Nie chce mi się 2 raz pisać, looknij na tabelke na dole wpisu, kamiloo z i7 nie wpuszcza Ciebie w maliny :stuck_out_tongue: . I5 7300HQ czy I7 7700HQ do GTX 1060

Praktycznie nie ma innej konkurencji między tymi dwoma w podobnej cenie. Na starcie Intel jest trochę wydajniejszy w grach, za to AMD Ryzen posiada odblokowany mnożnik więc możesz go podkręcić.

Pytanie czy będziesz wykorzystywał przyszły potencjał czy szukasz PC na teraz.
Moja propozycja


Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
Płyta główna Socket 1151 ASRock H310M-HDV
Zasilacz do komputera be quiet! System Power 9 500W
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem
Dysk SSD Crucial 480GB 2,5" SATA SSD BX500
Procesory Intel Core i5 Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX
Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5

Ewentualnie jeżeli zmienisz ram na 8 GB to powinno wystarczyć na wydajniejszą grafikę

Moim zdaniem Intel Core i5

Zestaw fajny ale budę zmienień na tańsza :slight_smile: też z szkłem

Sorka, że tak późno odpisuję, tutaj cały zestaw:
https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/5ed82nGkKZ?fbclid=IwAR308Vd5aEslptAIfsxyeCQPpOgU3YRGGIZgdlB2YyzA_swbIQajxYBygNw

Wydaje mi się, że będę potrzebował dość sporo miejsca na dysku. Możliwe, że wezmę jeszcze jakiegoś SSDka na system, lub po prostu zmienię HDD na jakieś TANIE SSD z dość sporą ilością miejsca :slight_smile:

W przyszłości chciałbym upgradeować kompa, żeby dalej mi w miarę śmigał.

Mój budżet wynosi około 3000zł

Nie najgorszy złożyłeś, to komplement, teraz dosypujemy z worka z minusami :wink:

  1. płyta i Ram, płyta budżetowa chyba z 2 slotami, pół biedy, jak nie chcesz kręcić, ale biorąc dwie kości po 4 GB masz zamkniętą (tanią) drobę do upgrade.
  2. Procek, nie dałbym głowy, że Intel, i7 jest jedyną rozbudową, kolejna generację zrobi kompatybilną, z Ryzenami niby, jest szansa na 1 - 2 seir jeszcze w tym i może przyszłym roku.

Dzięki xD <3
Tak w sumie to w tym zestawie jeszcze trochę może się zmienić. Zastanawiam się nad płytą główną, z tego co czytałem to chyba za mało RAMu. I jeszcze dysk - w tym przypadku nie mam pojęcia co wybrać

8 GB ujdzie, jeżeli w krótszej perspektywie będziesz miał ze 200 zł na drugą kość, to weź 1x 8 GB, z 10% wydajności do czasu dołożenia stracisz na tym, ale oszczędzisz gotówkę.

Dysk SSD jest z zasady szybszy, ale za 150 zł dostaniesz z 240 GB, nie 1000. Dodatkowo o SSD możesz zawsze rozbudować później, to nie ejst jakaś tragedia.

Co do procesora, może mam jakieś sentyment do AMD, ale w tym budżecie wydaje mi się lepszy. Nieco łatwiej modernizować i więcej wątków starczy w teorii na dłużej.

Zestaw wynosi 3300 zł prawie, więc trochę bez sensu dokładać.