Jaki procesor?


(Dudi4155) #1

Ostatnio myślę o kupnie nowego procesora, ale wciąż mam wątpliwości... Na sam procesor mogę przeznaczyć max. 1000zł. Interesują mnie procesory AMD. Zastanawiam się nad jednym z procesorów AMD z podstawką AM2, ale słyszałem różne opinie na ich temat i już sam nie wiem czy nie będę żałował zakupu. Na tej stronie znalazłem kilka takich procesorów. Najbardziej interesował by mnie model co najmniej 5200+ :slight_smile: Sam jestem laikiem jeżeli chodzi o procesory, więc postanowiłem poprosić o radę specjalistów :wink:


(Arcin11) #2

Jak masz wątpliwości i od razu zadecydowałeś ,że to ma być amd ?

Lepszy przy takiej kwocie na sam procek jest intel i jego core 2 duo.


(Dudi4155) #3

Zdecydowałem że to amd, ponieważ gdzieś słyszałem że dual core intela jest znacznie gorszej jakości niż amd, choć być może to nie była prawda :stuck_out_tongue: Jeśli lepszym zakupem jest intel, to może jakaś mała wskazówka co do zakupu?


(sniper00) #4

http://www.wista.info/opis.php?cPath=22 ... ts_id=3055

nie jest drogi...a na pewno na jakiś czas "wystarczy" mu wydajności....


(Viliae) #5

Witam

A teraz zadam najgłupsze pytanie na świecie:

Piszesz, że masz zamiar kupić jakiś procesor, a czy płytę główną już jakąś masz? Zadaję to pytanie ponieważ pod różne procesory są różne płyty główne. BTW ta opinia którą słyszałeś dotyczy Pentium D.


(Craker92) #6

Oczywiście że to nieprawda AMD Athlon X2 5200+ jako jedyny procesor dorównuje najsłabszej wersji Intela (Core 2 Duo) Ja na twoim miejscu wziąłbym:

Procesor:

Ten Procesor

Chłodzenie:

To Chłodzenie

Z takim chłodzeniem i na dodatek ten procesor na dobrej płytce głównej podkręcisz lekko (chodź zdarzają się różne egzemplarze) na 3.2GHz

A po podkręceniu wyprzedza droższe wersje...


(enjoypoznan) #7

Moim zdaniem przecholowałeś z tym chłodzeniem. Procka kupuje za 500 i ma prawie połowe wydac na chłodzonko. Chyba trochę przesada.


(Tomas Bw) #8

jesli mozesz to do 1000zl polecam Ax2 6000+ http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... 02&katid=1 . Wydajniejszy jest od C2D 6400 a za te same pieniadze:)


(Emilmlo) #9

Tylko że AMD Athlon x2 ma problemy w grach podobno :?


(Craker92) #10

No trochę...ale jeżeli chce aby Intel wykazał się potrzebuje wydajnego chłodzenia...I tak powiedział że ma 1000zł to mu styknie...

A co do Athlonów X2 poczytaj:

Tu...


(enjoypoznan) #11

No rozumiem rozumiem. Tylko troszkę to się nie kalkuluję. To jak by kupic samochód za 3 tyś i zaraz robic remont za 2,5 tyś.

No w tysiączku by się zamknęło a miał by bardzo dobre chłodzenie bez wątpienia. :slight_smile:


(Craker92) #12

No... :lol:


(Szymon Stępniewski) #13

Zgadzam się :slight_smile: Przecież C2D to zimne procesory i kupowanie tak drogich wentylatorów to przesada ! Co innego jeśli kręcisz :slight_smile: Tylko że wtedy nie kupujemy tak drogich wentylatorów, bo to strata pieniędzy


(Craker92) #14

Właśnie pisałem "jak kręcisz"

Przecież jeżeli nie kręcisz to starczy ci Box...


(Dudi4155) #15

Jak mówiłem jestem laikiem, więc chcę się tylko upewnić :wink: Po podkręceniu będę miał po 3.2Ghz na rdzeń?


(Angel1122) #16

Skąd wiesz że te procki sie wykręcą do 3.2 ? To jest pewnie rewizja L2 i OC może być z 10%


(Craker92) #17

Na E4300 pojedynczy rdzeń pracuje na częstotliwości

Więc po podkręceniu każdego rdzenia o 1Ghz zyskujemy prawie 65% zysku...a przy dobrym coolerze pójdzie (zależy czy się trafi dobry egzemplarz :lol: ) na 3.4GHz


(Emilmlo) #18

Nie wiadomo zależy jak się trafi bo to nie oznacza że jest jeden model i on jednakowo się kręci bo każdy kręci się inaczej.


(Craker92) #19

Dokładnie... :lol:

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 22:41

=P=O=C=Z=Y=T=A=J=


(Emilmlo) #20

Akurat to oni sprawdzali podkręcanie na rewizji L1 a rewizja L2 już tak dobrze się nie kręci, wykręci się może o 10% albo i wcale.