Jaki procesor?

(Mike Wroclaw) #1

Witam..wiele osób i opinii mówi że procesowy AMD są dużo lepsze od Intela..chciałbym się dowiedzieć jakie argumenty za tym przemawiają ponieważ z tego co wiem AMD taktują często troche wolniej od Intela..np 3000+ taktuje na chyba 2700...

Mam starego szrota sprzed kilku lat i co byście poradzili...Athlon czy Pentium 4 ? A może Celeron D czy Sempron ?

(Daro U) #2

przedewszystkim do czego zamierzasz używać komputera do pracy, gier, internetu.. Od tego dużo zależy np do gier celeron się niebardzo nadaje a jak miałbyś korzystać tylko z neta i programów typu word, excel to najnowsze athlony czy pentiumy 4 niewarto wtedy brac i ile mniej więcej pieniędzy jesteś wstanie wydać na kompa

(Mike Wroclaw) #3

Cena za procesor nie gra roli ponieważ komp ma być uniwersalny..taki co poradzi sobie ze wszystkim..czy to najnowsze gry czy obróbka video...nie chce kupować komputer pod kątem zastosowania bo zastosowania w praktyce mogą być różne....na kompa chce wydać tak do 2700zł..mam tylko dylemat co do procesora...

(Daro U) #4

Ja osobiście uważam że lepsze są Athlony

Tutaj jest test procesorów może nie dokońca najnowszy ale może ci będzie pomocny

(Zolciak) #5

Ja bym brał AMD :slight_smile: a po za tym model Athlon 64 3000 to 1800MHz a nie 2700 :slight_smile: Mimo tego i tak sobie radzi np. FX 55 (2600MHz) wypada lepiej niż Intel 3,8GHz :slight_smile:

(Damian) #6

Poczytaj jeszcze TU

(Jaro12345) #7

Teraz najbardziej się opłaca kupić athlona 3000 64bit. Zdecydowanie najlepsze możliwości do ceny. Jeżeli masz mniej kasy to skombinuj sobie durona. Jeżeli wiecej to moze P4 64bit