Jaki procesor?

Cześć :slight_smile:

 

Zgłaszam się z zapytaniem jaki procesor będzie pasować do mojej płyty głównej. Potrzebuje w miarę wydajnego procka za nie duże pieniądze budżet jest ograniczone z powodu kupna auta :smiley: ale nie ważne do rzeczy :

 

Płyta główna : Gigabyte G31M-ES2C

Karta graficzna : AMD Radeon HD 6670

Pamięć RAM : 4 GB

Zasilacz : 350 W

Aktualny procesor : Intel Pentium Dual 2x1.60GHz

Tak więc tak wygląda mój staruszek. Procesor myślałem w granicy finansowej 200-300 zł

Pozdrawiam :slight_smile:

 

P.S : Przepraszam jeśli pomyliłem tematy ale jest to mój pierwszy post na tym forum :slight_smile:

W tej cenie do tej płyty wsadzić możesz Intela Core 2 Quad Q9550 - wydajność będzie o wiele lepsza, niż obecnie, ale generalnie rakiety z tego komputera nie zrobisz tak czy inaczej. Zasilacz 350W brzmi jak jakiś hipotetyczny kandydat z tzw. “czarnej listy” - sprawdź dokładnie jakiej jest firmy, bo może wypadałoby go zmienić.

 

Ps. Temat trochę w nietrafionym dziale - na przyszłość “peryferia” to myszki, klawiatury, drukarki etc, a nie wewnętrzne bebechy z kompa :slight_smile:

Dobra dzięki wielkie. Ja sam wiem ze już rakiety z niego nie zrobię ale chodzi mi o polepszenie wydajności przynajmniej troszkę xD , a nie trzeba wymieniać radiatora i chłodzenia procka ? :slight_smile:

 

Jeśli kupisz z jakimś BOX-owym chłodzeniem no to ono pewnie da radę - ktoś je w końcu kiedyś przewidział do tego a nie innego procesora, ale dokupienie jakiegokolwiek “dedykowanego” chłodzenia firmy trzeciej daje szokująco dobre rezultaty. Na swoim przykładzie: na BOX-owym wiatraczku mój procesor miał na obciążeniu ok. 70 stopni, a po zmianie chłodzenia (za niecałe 100zł) temperatura w stresie wynosi maks 42 stopnie, a dodatkowo w porównaniu ze standardowym jest bezgłośne.

Pół roku temu kupiłem Q9300 z powiększonym radiatorem za 200zł, także coś znajdziesz.

 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2961

 

Po zmianie w biosie nic nie muszę zmieniać ? :slight_smile:

 

O ile aktualnego procesora nie podkręcałeś tam jakoś (i być może BIOS zapamiętał jakieś nastawy - choć nie powinien ich zastosować do nowego procesora), to nie. Czyli generalnie - nie :slight_smile: Zmieniasz tylko procesor i wszystko powinno śmigać.

Nic nie podkręcałem więc super ! tu znalazłem taki procek będzie ? :slight_smile: http://allegro.pl/procesor-intel-core2-quad-q9400-2-66-6m-1333-s775-i6459604824.html

 

Tak, będzie pasować :slight_smile: Jest wspierany od pierwszej wersji BIOS-u Twojej płyty, więc niezależnie od tego, czy kiedykolwiek go aktualizowałeś, powinieneś tylko zmienić procesor, włączyć komputer i wszystko powinno być gotowe samo z siebie.

Dobra czyli jak zostanie to stare chłodzenie nic się nie będzie działo ? :slight_smile:

 

Wypadałoby się zorientować, czy ten model procesora był sprzedawany z takim samym chłodzeniem jak Twoje obecne, żeby nie zamontować mu czegoś zbyt mało wydajnego, pod czym się najzwyczajniej przegrzeje. Jeśli to te same coolery - może zostać stare chłodzenie, pamiętaj tylko, że potrzebujesz również pasty :wink:

Tak tak o paście pamiętam. Dziękuje za pomoc jak by coś będę pisał dzięki jeszcze raz :slight_smile:

Powodzenia z zakupem :slight_smile: