Jaki procesor?

Witam, chciałbym polepszyć mój komputer, a mianowicie wymienić procesor, a co za tym idzie płytę główną, ponieważ mój obecny procesor tj. q6600 działa na socket lga 775. Chodzi mi o złożenie komputera z części używanych. I tu pada pytanie, czy do grania na przyzwoitych detalach w 1080p wystarczy core I3? Czy może coś od AMD? Zasilacz ma moc 500w. Proszę o pomoc.

Ile masz do wydania ?
Pytasz o procesor a do grania jakaś grafika ny dię przydała… I jakie gry Cię interesują ?

Więc tak, na używany procesor mogę wydać maks 200 zł. Grafika to radeon hd 7700, ale do zmiany więc nie brałbym go zbytnio pod uwagę, za około miesiąc będzie nowe gpu. Jakie gry? Oczywiście chciałbym najnowsze tytuły, choć wiem, że może być ciężko, ale chciałbym pograć w far cry 4, czy gta 5.

Myślałem nad i7 950

To lepiej nie myśl. Odłóż jakieś sensowe pieniądze bo taki upgrade nie ma najmniejszego sensu. Jakiś i3 8100 plus mobo plus ddr4 grafika na razie może zostać hd 7700 ale to koszt około 1tys na upgrade.

do grania na przyzwoitych detalach w 1080p

No to zapomnij z takim funduszem. Chyba, że zaraz jakiś “Janusz” sklei cykającą bombę do grania na full detalach przy Twojej kasie.

Tak jak pisał @mrFreeze, odłóż trochę kasy.

Ok, dzięki za odpowiedzi, lecz czy i5 2400 nie będzie wystarczający?

Gościu ja nie mam 1000 zł żeby wydać na procesor.

Będzie wystarczający.

Tez mi się tak wydaje. A jakaś tania płyta główna?

Np. Asus P8H61

A coś używanego?

No musze się zastanowić. Może jeszcze trochę poczekam ale dzięki.

A masz jakąś dobrą alternatywę do i5 2400?

Zależy ile masz pieniędzy do wydania. Za 200 zł nic lepszego raczej nie dostaniesz.

Ok kupuje i5 2400. A asus p8h61 mx będzie się nadawać? Płyta jest w przystępnej cenie

Tak , będzie się nadawać idealnie.

Procesor już jedzie:)

1 polubienie