Jaki Procesor?

Witam ogólnie chciałbym w moim PC pograć w wolnych chwilach w grę GTA 5. Ale mam problem z procesorem bo jest dwu-rdzeniowy.
Parametry całego PC .

Windows 7 64bit sp 1 dirext 11
CPU AMD Athlon II X2 270 ( 2 x 3.4 GHZ)
Płyta Głowna: ASRock N68C-GS FX (CPUSocket)
Grafika: 2048MB ATI AMD Radeon HD 6670 (Gigabyte)
RAM: 8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (7-7-7-20)
HDD: 1TB
Zasilacz : ATX 12v 2.2 Compatible Total Oudput 500 WAT Firma LOGIC
Internet - światłowód 100mb/s

Pytanie dla człowieka który się zna? pewnie trzeba wymienić procesor na cztero-rdzeniowy jeżeli tak prosze o nazwy? linki ? Doradzcie ? Co wymienić żeby mi się spoko pykało w GTA 5 za miare rozsądne pieniądze ?po pracy for fan ten komp z 2012r słuzy mi dobrze ale Gta 5 ma inne wymagania dlatego sadze ze nie odpali mi na kompie? A po pracy z kierownikiem i kumplami grywamy w diablo 3 śmiga jak żyleta.
Pozdrawiam i dziękuje :slight_smile:

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy na low jakie 40-50 FPS nie będzie hulać.
Jak będzie problem to zmiana procesora na AMD Phenom x4 i grafika trochę lepsza. Dopłacisz z 400-500 zł i będzie latało dobrze. Inna kwestia czy warto… Jakbyś miał możliwość doinwestować koło 1000 to sprzedać to i coś trochę nowszego złożyć.


taki procek a jaka grafe polowac? wiesz pare zł moge dolozyc nie przesiaduje wiesz duzo przy kompie czasem tylko for fan :slight_smile:

Myślę, że będzie OK, do tego gtx 750ti lub minimalnie mocniejszy rx 460 i będzie śmigać. Tutaj pogląd. Z minimalnie szybszym 965

wielkie dzieki pare stówek dorzuce kupie uzywki i bedzie spoko ;]
wiesz no bardziej słucham muzy a czasem mam zajawke w cos popykac to wiesz nie ma sensu inwestowac jakis kokosow w chwilowa faze na gre :slight_smile:

https://allegro.pl/radeon-rx-460-4gb-msi-oc-edition-i7616199761.html taka grafa?
https://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-965-spartan-i7627648748.html taki procek ?
i juz na troche starczy ? zasilacz mam tylko 500 wat wytrzyma ? płyta ram nie siadzie?
mysle taka podpikowana maszynka znow na troche wystarczy ? nie bede mial problemow tego wpiad do plyty glonwej ani ni ebedziesz jakis problemow ?

Nie jestem ekspertem przesiadek na starych AMD, ale to ten sam socket am3 więc powinno od strzału ruszyć. Zasilacz wystarczy rx ma niecałe 100W wymaganie. Obydwa itemy OK, popatrz tylko na historię sprzedawców czy na przykład karta nie z koparki. Myślę, że spokojnie na high na tym polecisz, a i pozostałe nowe gry na tym ruszą :sunglasses:

Nie, cały czas będzie cię ograniczać procesor jak byś chciał kupić trochę lepszą grafikę, lepiej przejdź na nowe Ryzeny.