Jaki program antyspamowy?

Za każdym razem, gdy tylko otwieram Mozillę Thunderbird i wchodzę w skrzynkę na o2, to po prostu nóż w kieszeni mi się otwiera, około połowa wiadomości to jakiś spam. Jaki polecilibyście darmowy program antyspamowy?

Nie działa Ci filtr niechcianych wiadomości w Thunderbirdzie? Jak go nauczysz rozpoznawać na kilkunastu/kilkudziesięciu wiadomościach te, które są niechciane przez Ciebie to będziesz miał problem w głowy.

Heh, nawet nie wiedziałem, że taki filtr w Thunderbirdzie jest. Czyli, żeby rozpoznawał odpowiednio wiadomości, wystarczy, że zaznaczę kilka jako niechciane, dobrze zrozumiałem?

Dokładnie tak. A jeśli jakiejś nie rozpozna to mu ją wskazujesz jako niechcianą. Czym więcej tym lepiej je rozpoznaje. U mnie trafność jest w okolicach 100% i już od dawna mu nie wskazywałem nowej, którą przepuścił. Jeśli jakaś błędnie rozpozna, to mu wskazujesz, ze jest to wiadomość pożądana. Nie ustawiaj kasowania niechcianych tylko niech je przenosi do folderu “Niechciane” a tam sprawdzaj czy nie przeniósł pożądanej.

Dzięki cedar.