Jaki program antywirusowy wybrać?

Chodzi mi o to ze nie znam sie zbytnio na opragromowaniu anty wirusowym mam zainstalowanego, noda triala narazie ,kolega chwalil sie w pracy ze pc tools wraz z awastem są lepsze od noda wiec chce się zapytac was tutaj bo chce kupic noda wraz z kluczem ,mam system operacyjny winde 7 , prosze o porade czy kolega ma racje ??

irekp76 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

To zależy czy chcesz za to płacić czy nie.

Zalety darmowego rozwiązania nie muszę chyba opisywać :wink:

Płatne - Eset NOD32 Antivirus (pełna nazwa programu) z każdym testem (czy to w AV Comparatives czy VB 100) wypada coraz słabiej w porównaniu do innych. Jego niewątpliwą zaletą jest wydajność…no ale coś za coś…coraz więcej rzeczy przepuszcza.

Kolejne pytanie - czy chcesz instalować osobne oprogramowanie pełniące funkcję zapory a wiadomo, kolejny program - kolejne śmieci w systemie, niekoniecznie muszące ze sobą współpracować. Dlatego jak już, to polecałbym dopłacić kilka-kilkanaście złotych więcej na program typu “internet security”, w Esecie będzie to Eset Smart Security, który dodatkowo posiada zaporę, antyspam, kontrolę urządzeń (np USB) itp.

Dodatkowo w przypadku płatnych rozwiązań masz prawo do bezpłatnej pomocy technicznej. Aktualizacje także wypuszczane są częściej niż w darmowych programach.

Natomiast jeśli masz mocniejszy sprzęt, polecałbym raczej (z płatnych) Bitdefendera Internet Security 2012. W testach wypada wyśmienicie (przynajmniej w porównaniu z Esetem) a jak zakręcisz się odpowiednio to możesz znaleźć go w lepszych cenach niż u oficjalnego dystrybutora :slight_smile:

Tak w zasadzie to każdy poleca program antywirusowy który używa. Według mnie dla przeciętnego użytkownika w zupełności wystarczy darmowy program. A który z nich jest “najlepszy” możesz sam zobaczyć:

http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezpla … 28720.html