Jaki program antywirusowy?

Witam. Czy może ktoś napisać czy te darmowe programy antywirusowe są skuteczne? (np. awast?) W opisie do awasta czytałam, że przy ściągnięciu trzeba się zarejestrować podając nazwę użytkownika i adres…tzn. co… nazwisko i miejscowość? Po co komu takie informacje… bo nie rozumiem :expressionless: A może lepiej kupić jakiegoś antywira… tylko który jest dobry i ile by zakosztował? Sory za takie prozaiczne pytania, ale ja niezabardzo znam się na informatyce. Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedż

Jeżeli chcesz darmowy program antywirusowy to polecam Avast albo Avira antivir,jeżeli chcesz kupić program to polecam Kaspersky lub NOD 32.

W Avascie musisz wypełnic formularz po rejestracji przysyłają ci klucz na e-mail.

Dziekuje za reakcję, ale ile kosztuje np NOD? i czy wogóle warto za niego płacić? Czy te bezpłatne zdają egazmin? A TY jakiego używasz jesli moge spytać?

Na początku używałem AVASTA ale przepuszczał za dużo wirusów,więc zainwestowałem 130 zł w noda i jestem z niego zadowolony.

A mi avast nie przepuścił jeszcze żadnego wirusa. Poza tym korzystałem już z kilku darmowych antywirów i nie miałem nigdy żadnych problemów. Dla pewności skanuje jeszcze kompa co jakiś czas skanerem online http://www.eset.pl/onlinescan , który jednak i tak zazwyczaj nic nie znajduje, bo avast wcześniej wszystko wykrywa. :smiley:

Jak już pytasz ile kosztują dobre antywirusy to polecam zerknąć http://allegro.pl/item282086675_nowy_ka … rakow.html

Avast jest ok- co prawda nie ta wykrywalność co dobry płatny, ale powinien wystarczyć. I nie bój się zarejestrować, w tym wypadku to konieczne, abyś mógł posiadać w pełni funkcjonalny program :slight_smile:

No i nadal jestem w kropce, jeden głos za awastem jeden przeciw. Szczerze mówiąc to wolałabym darmowy… a te 130zł przeznaczyc np. na prezent gwiazdkowy :wink: W tej chwili mam AntiVirenKit (G Data), czy awast jest z nim porównywalny?

AntiVir jak do tej pory znalazł tylko jednego wirusa (mam go w kwarantannie), niedługo kończy sie licencja na program i nie wiem co wtedy z tym wirusem? Znów licze na wasza pomoc

Kilka dni temu kupiłem Kasperskiego i jak na razie jest nieźle. Wcześniej miałem Avasta i Avirę… Avast zmieniał mi zawartość bibliotek niektórych programów (przez co nie działały niektóre gry i programy), a Avira sprawowała się dobrze ale stwierdziłem że kupię Kaspoerskiego.

Ja dodam, że w większości rankingów antywirusów wygrywają Kaspersky oraz Nod32. To powinno Cię przekonać.

Pobierz z vortalu wersje trial i sobie przetestujesz :slight_smile:

A co to jest ten trial? :o Może najpierw spróbuje z awastem… Oby instalowanie nie było zbyt trudne dla takiego amatora jak ja. Rejestrowac sie musze po 60 dniach zrozumiałam? Jak sie nie sprawdzi sięgne do portmonetki;) A wogóle to fajnie tutaj jest i ludzie uczynni :smiley:

Masz pełną funkcjonalność programu przez określony czas (zwykle 30 dni). Potem w antywirusach wyłączana jest bardzo ważna opcja aktualizacji baz wirusów (zwykle co godzinę się aktualizuje). I wtedy, żeby w pełni korzystać należy kupić pełną wersję.

AntiVirenKit, którego mam teraz aktualizuje automatycznie raz dziennie. I nadal nie wiem co z tym wirusem w karantannie?

Jeśli licencja na program wygasa niebawem to zostanie uwolniony i może zainfekowac komp? Upss… Nie dośc że nie znam sie na informatyce to jeszcze ortografia szwankuje, chyba cos nie tak ze spacją;) Dla sprawdzenia - wogóle

Sprostowanie, ze spacją ok. Chyba na tym forum działa jakis trojan. :smiley: Kiedy pisze wiadomość wyraz jest napisany razem a na forum wyświetla sie osobno z czerwonym podkresleniem jako ort!! Zróbcie coś z tym bo psujecie mi opinię :wink: Pozdr.