Jaki program do filmu w systemie rmvb?

jak w tytule, nie mam pojecia jaki porgram sciagnac zeby ogladnac film w tym systemie.:frowning:

kodek Real Alternative , zawiera również znakomity odtwarzacz Media Player Classic .

Taki format obsłuży również program Kliper:

http://www.idg.pl/ftp/pc_9281/Kliper.0.62.beta1.html .

AllPlayer portable

VLC

KMPlayer

Dziobas Rar Player

obojętnie jaki odtwarzacz. Trzeba doinstalować Real Alternative lub odtwarzacz Real Player.

martunia2302 popraw błędy i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Real Alternative - TAK; RealPlayer - NIE

Zobacz tu dlaczego: odtwarzanie-plikow-rmvb-kodowanie-cooker-t395555.html

zdecydowanie dziobas rar player

Panie najlepszy jest KMplayer, ale żeby działały wszystkie filmy trza jeszcze zainstalować pakiet kodeków a dokładniej real alternative , na szczęście większość paczek kodeków posiadają już wbudowany ten kodek ja osobiście pod windows xp używam storm kodek

Oj ludzie.

Każdy rzuca coś swojego zamiast dać jakieś alternatywy.

  1. Pakiet kodeków K-lite codec pack (http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Mega- … 18588.html), który obsłuży ci 99 % filmów w internecie ( uwaga ! podczas instalacji chce on ci instalować wlasnego playera Media Player Classic. Dlatego jesli go nie chcesz odptaszkuj go w trakcie instalacji)- Pakiet dla dosyc zaawansowanych uzytkownikow.

  2. Playery bezkodekowe takie jak VLC media player lub polski Dziobas Rar Player

3.Polski BestPlayer. Wydaje mi się on najlepszym wyborem. Program polski, czyli po polsku napisy, nie trzeba instalować (!), gdy nie będzie czegoś umiał otworzyć po prostu dociągnie kodeki z internetu.

Pozdrawiam.

Nie istnieje coś takiego jak “player bezkodekowy” i jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest zwyczajnie niedoinformowany - niektóre używają kodeków jawnie (nie mają ich w instalatorze i bez dodatkowych nic nie odtworzą np. Windows Media Player), inne dyskretnie (mają w instalatorze zwykłe kodeki zrobione przez kogoś innego np. Dziobas) a jeszcze inne korzystają z kodeków własnego autorstwa (są one w folderze programu i nie są dostępne dla innych programów bo nie są rejestrowane w systemie np. VLC).

Ja osobiście używam do wszystkiego polskiego ALLPlayera i jego kodeków z LiveUpdate w tym również do rmvb.

ALLPlayera w zasadzie należałoby umieścić we wszystkich trzech podanych przeze mnie grupach bo posiada on w instalatorze własny zestaw podstawowych kodeków autorstwa innych i wśród nich także własny autorski kodek oraz rozszerzony zestaw kodeków domyślnie nie rejestrowanych w systemie do pobrania z liveupdate (można też je zarejestrować żeby były dostępne dla innych programów).

Masz racje :slight_smile:

Źle napisałem. Jednak odradzam korzystanie z AllPlayera. Kiedyś byłem jego wiernym użytkownikiem, jednak ostatnio coś się zepsuło.

Nagle za głupie kodeki trzeba płacić, kombinować …

A po co skoro istnieją łatwiejsze alternatywy? (BestPlayer, VLC media player, Dziobas Rar Player) ???

To i ja dorzucę coś od siebie - SubEdit-Player - i wszystko chodzi.

To nie do końca prawda, można korzystać innych paczek kodeków (np. wiele osób z powodzeniem używa klite mega) albo wysłać smsa i pobrać ich zestaw kodeków ale to jest jako dodatkowa usługa.

Ostatnio poprawili poradnik na stronie który niepotrzebnie sugerował rejestrację kodeków w systemie (to faktycznie mogło czasem powodować dodatkowe problemy).

Co do Subedita to świetnie sprawdza się przy tworzeniu napisów i konwersji między ich formatami ale do oglądania to osobiście wolę programy wyspecjalizowane w tym kierunku.

Po raz pierwszy spotykam sie na forum ze przeszkadza piswonia bez polskich znakow.Mieszkam w uk, i tak naprawde nie mam pojecia jak to zmieniac .Jesli nadal to moderatorowi przeszkadza prosze wyciagaj sobie wnioski jakie chcesz:) Dziekuje wszystkim za pomoc;) i zegnam. :lol:

KMPlayer to świetny odtwarzacz, ale już nie jest rozwijany, jego kontynuatorem jest równie doskonały PotPlayer, nie polecam AllPlayer, BestPlayera … nie mają własnych kodeków, to są nakładki na kodeki systemowe. Jeśli już wybierać to wspomniany PotPlayer albo VLC VLC

Bzdura, ALLPlayer też ma własne kodeki i w odróżnieniu od innych ma możliwość działania zamiennie na swoich lub systemowych.

@martunia2302

Popraw metodą kopiuj i wklej. :wink:

@martunia2302, control panel -> tam poszukaj czegokolwiek ze słowem “regional” lub “language” -> keyboard -> add -> Polski / Polski (programisty), ustaw go jako domyślny. Na skrócie klawiaturowym CTRL+SHIFT będziesz miała przełączanie miedzy layoutem angielskim i polskim. Jak pisać polskie znaki, tłumaczyć Ci chyba nie muszę :wink: Przytoczę tylko hasło: Nie rób mi laski. Wciśnij prawy ALT. :smiley:

Tyle co do offtopu.

@all, kwestia “bezkodekowych” jest taka, że są one po prostu samowystarczalne. I na tym powinniśmy pozostać, jeśli chodzi o “prostego użytkownika”. To gdzie, i jakie są kodeki użytkownika nie interesuje. To interesuje administratora maszyny :wink:

Odnośnie playerów, małe podsumowanie z paroma subiektywnymi uwagami:

  • Kiedyś dawno korzystałem z AllPlayera. Odkąd się skomercjalizował do żywego, odpadł. Rzekomo darmowy, a za wszystko trzeba płacić, stabilnością też nie grzeszył - cudo!

  • SubEditPlayer - bardzo fajny, uwielbiałem w nim timer wyłączający film po np. 30 minutach i hibernujący komputer. Fajna funkcja na dobranoc. Niestety, od Visty zaczęły się problemy ze zgodnością, do tej pory ani razu nie udało mi się go ani na Viście, ani na 7-ce zmusić do stabilnej pracy. Więc skreślony.

  • VLC jest dość dobrym odtwarzaczem, miewa jednak spore problemy z RMVB, przynajmniej niektórymi. Pożera też nieco więcej zasobów niż MediaPlayerClassic + kodeki K-Lite, więc nie polecam go np. dla NetBooków.

  • K-Lite Codec (Full/Mega) Pack - zestaw wspaniały, lepszy od tego, nazwanego na ZSRR, który tak bardzo jest promowany wśród fanów Anime. Niestety, od dobrych dwóch lat nie zawiera już QuickTime Alternative i RealAlternative ze względu na niesnaski licencyjne i temu podobne. Tak więc porada zainstalowania K-Lite, choć trafna, w tej jednej kwestii nie pomoże.

  • RealAlternative jest bodaj najlepszą dziś opcją do otwierania RMVB. Radzę jednak instalować go dopiero po innych kodekach, na szarym końcu. Nie wiem czy z tej przyczyny czy z innej, ale jak zainstalowałem go najpierw, po czym dorzuciłem K-Lite, pliki RMVB zaczęły protestować.

Przepraszam, że odświeżam teoretycznie zakończony wątek, ale po zapoznaniu się z zawartością doszedłem do wniosku, że dobrze byłoby tą wiedzę podsumować :wink:

NRN , je też jeszcze odwołam się do tego co napisałeś.

Odnośnie stabilności ALLPlayera to faktycznie były z tym problemy ale od wersji v4.5 która została w znacznej części napisana od nowa program stał się szybszy i znów stabilny - zapewne używałeś dużo starszej wersji.

Poza tym w ALLPlayerze już od dawna jest funkcja automatycznego wyłączenia po filmie komputera, monitora lub tylko samego ALLa.

W kwestii komercjalizacji to faktycznie za ich kodeki (a dokładniej usługę dobierania i transferu) się płaci jednorazową opłatę ale program może również działać na kodekach systemowych typu K-Lite.

Co do SubEditPlayer to według mnie nie za bardzo się on nadaje jako typowy odtwarzacz ale niewątpliwie jest jednym z najlepszych programów do tworzenia, edycji i synchronizacji napisów.

W kwestii VLC to miewa on problemy z niektórymi formatami ale świetnie sprawdza się do odtwarzania strumieni z sieci.

To że używa on własnych kodeków (i tylko ich) jest zarówno zaletą ale i wadą - jeśli czegoś ci nie odtwarza poprawnie to nic z tym nie zrobisz dopuki oni tego nie poprawią (ani nie zaktualizujesz kodeka ani doinstalowanie kodeka w systemie nic nie da).

Poza tym ostatnio całkiem przypadkiem odkryłem że ma pewną wadę: przy odtwarzaniu dźwięku wielokanałowego (np. 5.1) na głośnikach stereo to przy ustawieniu mu trybu wyjścia na stereo 2.0 dźwięki z innych kanałów są źle przekierowywane przez co są źle oddawane (a przy ustawieniu mu wyjścia na 5.1 normalną koleją rzeczy te dźwięki z pozostałych kanałów nie są odtwarzane wcale) i nic z ty się nie da zrobić.

Co do K-Lite to faktycznie nie ma już w tych paczkach Real Alternative (nawet nie wiedziałem że go usunęli) ale jeśli chodzi o codecpacki to nadal polecam użycie K-Lite w wersji Mega + Real Alternative.