Jaki program do kontroli energii laptopa?

Witam. Znajoma zakupiła bardzo tanio acera aspire 5315, na którym oryginalnie siedziała vista basic. Oczywiście poleciłem zmianę systemu na XP, bo przy tamtych parametrach to istna masakra :stuck_out_tongue: Tak więc zamieniłem jej system na XP, wszystkie sterowniki mam, wszystko działa, ale jest jeden problem - nie ma dosłownie niczego do kontroli wydajności laptopa jak było na viscie. Brak kontroli jasności ekranu, prędkości procesora itp. Szukałem jakiegoś oprogramowania do tego, ale nie znalazłem. Na stronie acera ich oprogramowanie jest tylko do visty więc nawet nie próbowałem instalować. Znalazłem coś takiego jak Notebook Hardware Control, ale i tam nie ma żadnych możliwości kontrolowania jasności ekranu/prędkości procesora.

Macie jakieś porady? (Windows XP Proffesional oryginalny, wszystkie update’y)

Pozdrawiam.

Próbowałeś zmienić jasność ekranu klawiszami funkcyjnymi ? Zazwyczaj FN + F1 - F12.

Co do kontroli taktowania procesora jeśli laptop nie ma oficjalnego programu to ciężko to kontrolować. Dobrym przykładem jest program Super Hybrid Engine dla netbooków Asus. Widzę, że Acer niema nic podobnego ;/.

Spróbuj także przytrzymać klawisz FN + strzałka w prawo lub w lewo, chyba tak też można zmieniać jasność w Acerach.

No jak nie ma tu są wszystkie drivery do tego lapka http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers wybierasz do modelu jaki jest ci potrzebny, nawet aktualizacja biosu jest więc nie wiem o co ci chodzi

Okej, zmiana jasności ekranu faktycznie działa, ale wciąż nie ma czegoś takiego, że na baterii automatycznie podświetlenie np jest na 60% a przy podłączeniu 100%. Jakim programem można coś takiego osiągnąć?